ye-logo.v1.2

Під вигуки “Гірко!” прикордонна академія відсвяткувала випуск (ФОТО, ВІДЕО)

Суспільство 10189 1

Сьогодні випускники Національної академії Державної прикордонної служби святкують, проте невдовзі відправляться боронити кордони України.

У п'ятницю, 27 червня, Національна академія Державної прикордонної служби України випустила 418 студентів та слухачів. Цьогоріч на охорону цілісності нашої держави поїдуть 207 лейтенантів. Оперативно-тактичний рівень підготовки отримали 67 слухачів, а 144 студента цивільні професії.
“Цей випуск є особливим: 80% офіцерів охороняли кордон України на Сході та на Півдні України під час російської агресії. Вони уже пройшли бойове хрещення, розповідає ректор академії Валерій Райко. Хлопці на практиці втілили те, чому ми їх навчали. З 88 тих, хто закінчив навчання з відзнакою, 59 самі попросилися на східний кордон України і невдовзі вони туди поїдуть на передову. До речі, серед них є і дівчата. Також академія вперше випустила і студентів-філологів та юристів.”
Поділилися викладачі прикордонної академії своїми знаннями і з хмельницьким батальйоном територіальної оборони, і з ополченням “Подільська січ”.
Колишні курсанти, а нині уже лейтенанти, з рук своїх наставників отримали дипломи та пройшли урочистим маршем по плацу. Мабуть, 22-й випуск Національної академії державної прикордонної служби України надовго закарбується у пам'яті людей. І не тому, що цей виш вперше закінчили студенти, а курсантам довелося пройти бойове хрещення. Справжній сюрприз своїй дівчині влаштував випускник третього факультету Андрій Давиденко. Лейтенант у присутності генералів, рідних та побратимів освідчився своїй дівчині Наталії і у відповідь почув: “Так”.


“Я не здогадувалася. Це для мене був великий-великий сюрприз. Зрозуміла лише тоді, коли мене почали виводити на плац, побачила його, почула слова. Емоції зашкалювали, навернулися сльози сльози радості. Довгий час не могла прийти до тями і висловити свої емоції. Ми разом уже два роки”, ділиться емоціями Наталія.
Виявляється, наречений дівчини серед тих, хто забажав відправитися на східний кордон України.
“Служитиме у Харківській області. Якщо він вирішив, то я не утримуватиму його. Це його обов'язок. Буду з ним і буду його підтримувати. Готова поїхати також. З Андрієм мені нічого не страшно”, додає наречена.
Чимало випускників-лейтенантів хотіли поїхати у східні області України на охорону кордону, проте є потреба у військових і в інших регіонах держави.
“ Я закінчив факультет іноземних мов та гуманітарних дисциплін з червоним дипломом. Був старшиною групи. Радий, що настав цей момент, адже можу перейти на наступний рівень свого розвитку та кар'єри і почати приносити реальну користь нашій державі, говорить випускник Максим Ільченко. Був у складі мотоманевренної групи на кримському адміністративному кордоні. Кажуть, що патріотизму немає, але я бачив його у тих хлопцях, з якими сидів в окопах. Вони були готові йти далі, виконувати свій обов'язок та жертвувати собою. Мене держава відправила на західний кордон, але при потребі одразу поїду на Схід України.”
У цьому році прикордонну академію закінчили 66 магістрів, 40 спеціалістів та 312 бакалаврів. З них 88 здобули дипломи з відзнакою, а шестеро занесені на дошку пошани.

“У мене випускається старший брат Віктор. Отримав диплом магістра та звання полковника. Зараз складний час, але сподіваюся, що ці випробування і держава, і молоді офіцери пройдуть з честю, говорить колишній заступник начальника центру віз берегової оборони з виховної роботи полковник запасу Микола Климюк. Жив і працював у Сімферополі. З Криму ми виїхали у кінці березня. Кожний ставиться по-своєму до ситуації, але присягу приймають один раз у житті. Там у людей ностальгія по Радянському Союзу, проте я хочу, щоб мої діти жили у Європі”

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую