ye-logo.v1.2

Справа Червонюка: обвинувачений, можливо, й пив, але не у достатній мірі

Суспільство 4348
rivnepost.rv.ua
Фото: rivnepost.rv.ua

На думку київського та хмельницького експертів Дмитро Червонюк був тверезий.

На поновленому слуханні справи Дмитра Червонюка в апеляційному суді Хмельницької області Феміда оприлюднила висновок Головного бюро судово-медичних експертиз Міністерства охорони здоров'я України щодо того чи був обвинувачений у стані алкогольного сп’яніння.
«Комісія експертів прийшла до таких підсумків: згідно з даними матеріалів справи у Червонюка Дмитра Олеговича 21.08.2013 року о 01:15 була відібрана кров. При судово-токсикологічній експертизі виявлено 0,42 проміле етанолу. Відповідно до даних спеціальної літератури така кількість еталону в крові може бути обумовлена прийомом пшеничного хлібу, кефіру, квасу та інших продуктів. Виходячи з вищевикладеного, у комісії немає підстав для твердження, що громадян Червонюк на час забору у нього крові 21 серпня 2013 року знаходився у стані алкогольного сп’яніння», - зачитала головуюча колегії суддів апеляційного суду Хмельницької області у справі Дмитра Червонюка Інна Вітюк.
Результати роботи своїх підлеглих спробував пояснити начальник головного бюро судово-медичних експертиз Міністерства охорони здоров'я України Василь Бурчинський: «У експертів системи Міністерства охорони здоров’я існують свої документи, якими вони й користувалися, складаючи висновки. Висновок нарколога про стан алкогольного сп’яніння робиться одразу після подій чи огляду людини, клінічних проявів. А судово-медична експертиза це не визнає і дає висновок тільки за результатами судово-токсикологічного дослідження крові», - заявив фахівець із 53-річним стажем.
«У нас було дуже багато експертиз, де висновок був зроблений не судово-медичними експертами і в суді трактувалися на підставі клінічних даних, але це не задовольняло суд і ці матеріали направлялися на судово-медичну експертизу. З точки зору судово-медичної експертизи абсолютним може бути тільки результат судово-токсикологічного дослідження, бо клінічні прояви є суто індивідуальними на різні дози спиртних напоїв. Людина може виглядати як у стані алкогольного сп’яніння, але цей зовнішній вигляд може бути пов’язаним тільки із стресовою ситуацією та іншими причинами», - додав Василь Бурчинський.
Начальник головного бюро судово-медичних експертиз Міністерства охорони здоров'я України підтвердив, що 0,42 проміле спирту у крові Дмитра Червонюка могли з’явитися і від вживання хліба, кефіру та квасу. Проте ймовірність утворення такої кількості спирту у крові обвинуваченого у зв’язку із вживанням алкогольних напоїв київські експерти не розглядали, мовляв, таке питання їм не ставилося. На додачу ще й син депутата Хмельницької обласної ради зізнався, що того злощасного дня і квас з кефіром пив, хліб їв, а після ДТП з пляшечки хильнув корвалолу та валокордину.
Після таких свідчень Василя Бурчинського сторона Крушельницьких відмовилася викликати до суду двох інших київських експертів: Фелікса Кохановського та Аріну Легедзу. Потерпілі засумнівалися у чесності фахівців.
А от завідувач відділу судово-медичної експертизи трупів Хмельницького обласного бюро судово-медичної експертизи Олександр Каплевський заперечив твердження Василя Бурчинського щодо можливості утворення в крові Дмитра Червонюка 0,42 проміле спирту через вживання хлібобулочних виробів, кефіру чи квасу: «Раніше використовувалися неточні методи. На ці неточні методи дійсно може впливати їжа, парфуми, краплі все що завгодно. В судовій експертизі використовується лише газохромотографічний метод, який є точним і таку велику похибку він не дасть. Це ж скільки треба випити кефіру - десятки літрів. Реальну концентрацію етанолу в крові кефіром чи квасом не набереш. 0,4 проміле – це 50 грав горілки або 80 літрів нормального дитячого кефіру. Проте 0,42 проміле по літературним даним, як правило, не супроводжується алкогольним сп’янінням. Загалом у світі домовилися – межа 0,5 проміле», - пояснив Олександр Каплевський.
Після свідчень експертів Феміда перейшла до перегляду відео з реєстратора та камер торгово-розважального центру «Оазис». Проте вивчення відеоматеріалів не завершилося. Воно продовжиться у середу, 13 серпня, о 10:00.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую