ye-logo.v1.2

Не минуло й місяця: автомобільна санітарна рота планує зранку вирушити до зони АТО

Суспільство 3310
Фото: Дмитра СКРИПНИКА.

Нині ж триває її завантаження на залізничні платформи

Епопея із відправленням автомобільної санітарної роти з Хмельниччини для виконання покладених на неї завдань, здається, доходить до свого логічного завершення. Більше півсотні машин, реінкарнованих спільними зусиллями небайдужих подолян, разом із особовим складом вранці вирушать залізницею до зони АТО. Нині ж триває завантаження техніки на залізничні платформи: більше половини вже готова до відправлення, решта – чекає на свою чергу.
Як зізнаються військові, планували вирушити на Схід вони ще сьогодні ввечері. Але процес завантаження техніки затягнувся: доводилось закріплювати платформи для транспортування «бойових коней». А в одній з платформ, під вагою машини, не витримало днище…


За словами командира військової частини А1056, на базі якої формувалась ця автомобільна санрота, майора медичної служби Геннадія Возненка, на Схід України зранку відправиться близько 60 машин й 136 чоловік особового складу.

«Завдання цієї роти – вивіз із зони бойових дій «вантажу-200», «вантажу-300»: тобто і мертвих, і поранених, – каже Геннадій Возненко. – Завдяки небайдужим подолянам вдалось до вести до пуття той металобрухт, який виділила нам обласна державна адміністрація. З майже півсотні «швидких» у нормальному технічному стані були лише п’ять. Решта – потребували капітального ремонту. Коли це з’ясували, відправили два листа з проханням про допомогу в ремонті машин. Один – до обласної адміністрації, другий – до обласної ради. В адміністрації у допомозі з ремонту відмовили. Губернатор пояснив: це вже не його, а наш, військових, клопіт. В обласній раді на наш заклик відгукнулись».

Як розповів Геннадій Возненко, за кожною «швидкою» закріплено двоє: водій-санітар та санітар, які два тижні проходили навчання та бойове злагодження. Але, як зазначили новоспечені водії-санітари, більшість часу вони провели у пошуках спонсорів для реінкарнації переданого їм у користування «чотириколісного металобрухту». А також – у поверненні його до життя, яке, в більшості випадках, доводилось здійснювати власними руками, днюючи і ночуючи біля машин. Адже від їхньої справності залежатимуть не лише їхні, а й поранених життя.
Майже 70% особового складу цієї автомобільної санітарної роти – добровольці. Тут є і діючий сільський голова, і власник хмельницької будівельної фірми.
Поки закріплюється техніка, військові прощаються з дружинами й дітьми, які з’їхались з усіх куточків області, щоб провести у далеку й небезпечну дорогу своїх чоловіків-батьків. Чоловіки запевняють рідних: «Все буде добре, повернемось додому живими й здоровими». А ще – витирають сльози матерям, які благословляють й дають останні настанови…
 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую