ye-logo.v1.2
27 Листопада, 2020

Україна планує добудувати енергоблоки на Хмельницькій АЕС без Росії

Суспільство 1504
Фото: з архіву

Міжурядову угоду між Україною і РФ, укладену ще в 2010 році, можуть денонсувати.

Верховна Рада України може розглянути питання про денонсацію угоди з Росією щодо спільного будівництва третього і четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції.
Про це повідомив журналістам голова “Енергоатома” Юрій Недашковський під час французько-українського Ядерного форуму в Києві, повідомляє УНІАН.
“Ви правильно назвали: денонсація угоди, оскільки міжурядова угода була підтверджена відповідним законом. Це тривала процедура, але ми зараз на початку цього шляху”, – підкреслив він.
Юрій Недашковський також відзначив, що на сьогоднішній день вся законодавча база в Україні створена для того, щоб добудова двох блоків Хмельницької АЕС реалізовувалася спільно з російською компанією “Атомстройекспорт”. Тому, за словами Недашковського, ряд документів вимагають відповідного коректування.
Як відомо, раніше прем’єр Арсеній Яценюк заявив про намір добудувати два енергоблоки на ХАЕС до 2018 року, однак у програмі уряду вказаний 2020 рік. Яценюк також повідомив про намір перейти на закупку ядерного палива у американської компанії Westinghouse. Наразі постачальником є російська ТВЕЛ.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую