ye-logo.v1.2

Купи собі тепло

Суспільство 2449

Наша газета з’ясовувала, який обігрівач варто встигнути купити до настання зимових холодів. Поки вони не стали втричі дорожчими…

Хоча сьогодні стовпчик термометра і зашкалює за 15 градусів тепла, та вже після 20 листопада, за прогнозами метеорологів, відбудеться стрімке зниження температури. А в кінці  листопада – на початку грудня розпочнеться зима, яка, можливо, встановить нові температурні рекорди.


Масло – масляне
Обігрівачі, які «в народі» звикли називати «масляними», в Хмельницькому можна відшукати  за ціною, в середньому, від 300 гривень. На 5 секцій з регулятором потужності на 500/1000 Ватт та захистом від перегріву. До речі, подібні обігрівачі ще називають радіаторами. «Вся справа в тому, – розповідає Тимур, консультант одного з гіпермаркетів побутової техніки, – що принцип роботи в них такий же, як і у батарей, підключених до центральної системи опалення. Усередині обладнання перебуває гаряча рідина. Щоправда, якщо у батареї це – вода, то у сучасному обігрівачі рідина, яка нагріває металеві стінки, – масло». До речі, за словами продавців-консультантів, такі обігрівачі не лише доволі зручно за допомогою коліс пересуваються вашою оселею, а й є пожежобезпечними. Тобто, на них навіть шкарпетки можна сушити.


Вся справа в повітрі
Ще одним приладом для додаткового опалення є конвектор.  У цих апаратах  природно циркулює повітря (відбувається конвекція). Гаряче повітря піднімається нагору, поступово заповнюючи простір кімнати, у той час як холодне опускається донизу – до елемента, що нагріває, і далі по колу. Всередині приладу повітря нагрівається за допомогою трубки з розпеченою спіраллю всередині. Цей принцип дозволяє конвектору рівномірно розподіляти тепло в навколишньому просторі. «Цим конвектори, – пояснює Тимур, – вигідно відрізняються, наприклад, від радіаторів. При цьому конвектор споживає до 25 % менше електроенергії, ніж інші моделі обігрівачів». Середня ціна такого приладу в обласному центрі коливається від 700 гривень. Найдешевший конвектор наша газета відшукала за 300 з лишком гривень, чеського виробництва. Його потужність 1000 Вт. Також він має захист від перегріву та регульований термостат.


«Вентилятор», який дає тепло
Ціна на тепловентилятори відносно невелика. Трапляються моделі навіть за 80-120 гривень. Цей прилад схожий на фен підвищеної потужності. Принцип роботи такий – електрична спіраль нагріває повітря, а вентилятор відправляє його якнайдалі. За словами Тимура, такі прилади опалення користуються великою популярністю в офісах. Енергії вони використовують не дуже багато й переносити їх зручно. Проте, шум під час роботи та забруднення повітря внаслідок спалювання кисню й часточок пилу, що забився – невід’ємні мінуси цього приладу.


Штучне сонце 
Його в Хмельницькому можна придбати від 700 гривень.  Інфрачервоний
обігрівач (у народі який називають «UFO» – незалежно від виробника). Працює він за принципом сонячних променів: нагріває не повітря, як усі інші обігрівачі, а людей і предмети, на які спрямовано тепле світло. Отож цей принцип заощаджує до 50% енергії. Подібне обладнання добре підходить для великих приміщень, коли потрібно “утеплити” тільки певну частину території. Також це відмінний спосіб залишатися в теплі в холодну пору року, перебуваючи на відкритій терасі. “Такий  тип обігрівачів не спалює кисень і запобігає появі вологості”, – запевнив Тимур. Подібні обігрівачі можуть добре послужити у високих приміщеннях або в будинках з високими стелями, тому що промені будуть “шукати” поверхню, прогріваючи все на своєму шляху.


Дуже важливо
Обираючи обігрівач, треба враховувати ще й розмір площі, яка обігрівається. Як правило, на один квадратний метр потрібно близько 100 Вт потужності, хоча багато що залежить від самої квартири.
Обігрівач зможе забезпечити більше комфорту, якщо він обладнаний додатковими засобами контролю. Зокрема, деякі з них визначають, коли необхідно вмикати обладнання. 
Також, радять експерти,  важливо пам’ятати про безпеку. Тому спеціалісти радять купувати обігрівачі з спеціальними  датчиками, які зупиняють його роботу при перекиданні. Зокрема, це може врятувати вас від випадкової пожежі. Але пам’ятайте: чим більше в обігрівачі «наворотів», тим він дорожчий. І, головне, не факт, що від цих «примочок» буде хоч якась користь.  

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую