ye-logo.v1.2

Чи є у Хмельницькому хороші пральні?

Суспільство 5975
Фото: kharkov.all.biz

Кореспонденти газети «Є» дізнавалися, чи дійсно хімчистка синонім чистоти

Ми неодноразово писали, як почистити дублянку, замшеві чоботи, шкіряну куртку чи шубу в домашніх умовах. Однак, якщо спеціальна бірка-позначка на виробі дозволяє здати річ у хімчистку, то краще не ризикувати й скористатися послугами цього закладу. Адже, як відомо, скупий платить двічі. Залишається лише обрати ідеальну хімчистку, яка впорається зі своїми обов’язками на п’ять балів. Бажано, щоб ця процедура ще й коштувала не надто дорого. Кореспонденти газети «Є» вирішили провести «ревізію» місцевих хмельницьких хімчисток, аби визначити, в якій із них перуть та виводять плями краще.

В пошуках виконавця
Для того, щоб здійснити перевірку будь-якої хімчистки, без «плям та бруду» не обійтися. Тож задля експерименту ми зібрали однакові набори з чохлів для автомобільних підголовників, які близько двох років захищали обшивку у наших міських маршрутках. До кожного увійшло по 24 чохли із рекламними написами, зробленими різнокольоровими фарбами, різного ступеню забрудненості. Чесно буде зауважити, що на деяких плями були дуже складні. До прикладу, сліди чорнила та чорного маркера, який навіть на дисках не стирається. До кожного комплекту увійшла рівна кількість чохлів різного кольору: білого, яскраво-синього та блакитного.
Коли ми визначилися із «предметом», який нам слід довести до ладу, почали шукати безпосередньо заклади, які б задовольнили наші забаганки. На здивування, обдзвонивши з добрий десяток хімчисток нашого міста, прийняти замовлення погодилися лише три з них: «Сніжинка», «Універсал» та «Експрес». Всі інші навідріз відмовилися. Мовляв, «не гарантуємо, що після прання фарба на рекламних написах не «попливе». Довелося обмежитися тими закладами, які погодилися взятися за наше «надскладне» завдання.

Хімією по одягу
Спочатку ми навідали хімчистку «Універсал», що на вулиці Правди, 6/1. Перше враження склалося дуже приємне: атмосфера, інтер’єр, обслуговування — все на вищому рівні. Цікаво, що дівчина-консультант навіть порадила, щоб ми випрали наші підголовники вдома в пральній машині, щоб заощадити гроші. Й лише коли надійшла черга платити за рахунком, ми зрозуміли чому. Кожен малесенький прямокутний клаптик тканини нам порахували по 10 гривень. Крім того, жодних гарантій не дали. Лише сказали, що зроблять все можливе, щоб позбутися плям.
Другим «пунктом призначення» стала хімчистка «Сніжинка», що на проспекті Миру, 84/1. Від «Універсалу» вона відрізняється кардинально. Перше враження — «назад у минуле». Жінка за склом, не піднімаючи голови, буркнула: «Це не до мене. Я замовленнями від підприємств не займаюся. Йдіть у цех і там запитуйте». Але й там нам не надто зраділи. Замовлення у нас виявляється дуже малесеньке, й братися за нього не вигідно, адже на ньому й заробити толком нічого не вдасться. Після хвилини-другої вмовлянь працівниця таки погодилася прийняти наші горе-наголовники, тільки за умови, що важать вони не 780 г, а 2 кг. Принаймні саме так вона записала у квитанції. Відповідно заплатили ми теж як за два кілограми — 20 гривень без ПДВ (цитую напис із чека).
Останньою ми навідали хімчистку «Експрес» на вулиці Кам’янецькій, 2. Там теж дуже довго думали-гадали, яким чином оформити замовлення таких «дивних» речей як підголовники. В результаті їх у нас прийняли як серветки та зазначили вагу... 3 кг. Виявляється одяг, який має меншу вагу, хімчистка не приймає. При цьому працівниця чесно попередила, що замовлення складне, але їхні дівчата постараються перед пранням зачистити всі плями вручну. В результаті, ми заплатили 33 гривні й із нетерпінням чекали, що із цього вийде.


Розбір польотів
«Універсал». Термін виконання замовлення — 4 дні. Наші речі нам повернули ретельно випрасуваними та рівненько складеними у фірмовий пакет хімчистки. Якість приємно здивувала — всі підголовники позбулися бруду, лише в деяких місцях залишилися малесенькі плямки. Всі фарби залишилися на своєму місці, яскравість не зменшилася.
«Сніжинка». Термін виконання — 5 діб. Чесно кажучи, якість хімчистки не така вже й погана, як можна було припустити з першого враження. Підголовники з брудно-кремових перетворилися на білі. Більшість плям зникла, а ті, що залишилися — це чорнило, маркер та застарілий жир. Кольори та візерунки теж всі на місці. За 20 гривень нам навіть все рівненько випрасували. Щоправда, пакетик не дали — просто «тицьнули» стос підголовників у руки й «бувайте здорові!»
«Експрес». Таки дівчата в цій пральні справді чарівниці. Не знаю, вручну вони зачищали плями, чи ще в який спосіб, але попрацювали на славу. Можливо, тому, що робили це 5 діб? Якість пристойна, лише трішки поступається «універсалівській». Але якщо брати до уваги ціну, то вигоди очевидні. Колір не вицвів, малюнок — не «поплив». А ось попрасувати наші «оновлені» підголовники забули. Просто склали пожмакані речі в пакет.


Думка експерта
«Не віддавайте свій одяг у першу-ліпшу хімчистку, проведіть моніторинг, зібравши інформацію в Інтернеті або через своїх знайомих, — каже технолог однієї з місцевих хімчисток Тетяна Гвоздинецька. — Підберіть 2-3 варіанти й не полінуйтеся відвідати кожен із них з річчю, яку треба почистити. Поцікавтеся не лише про те, скільки буде коштувати послуга, але і які гарантії надає хімчистка. Розпитайте, як, якими засобами й на якому обладнанні працює пральня. Зверніть увагу на те, як вам будуть відповідати — якщо крізь зуби або щось невиразне, то краще знайти інше місце. Візьміть собі за правило ніколи не викидати чеки й бирки від дорогого одягу. Вони вам знадобляться, якщо раптом виникне якась спірна ситуація. Крім того, етикетки одягу містять у собі купу необхідної інформації — з якого матеріалу зроблено виріб, чи можна його вибілювати, при якій температурі прати й прасувати, а також скільки має бути обертів барабана сушарки в хвилину тощо.
Якщо вас просять підписати папір-відмову від претензій, то це має насторожити. Уважно вчитайтеся в текст. Просто іноді такий документ має право на існування, якщо ви принесли зіпсовану річ. Після того, як вам повернули ваш випраний одяг, уважно його огляньте на наявність не лише плям, але й будь-яких дефектів. Якщо вони таки є, то не бійтеся відстоювати свої права. Звісно, якщо знаєте, що правда на вашому боці. Якщо ж ви знайшли справді хорошу хімчистку, то будьте їй вірні та не експериментуйте». 

Споживачу на замітку:


«Експрес», вул. Кам'янецька, 2, тел.: 79-52-14.
*дублянка натуральна — 420-520 грн., штучна — 165-170 грн.
*шуба натуральна — 600-700 грн., штучна — 165 грн.
*пальто зимове — 150 грн.
*ковдра — 115-150 грн.
*спідниця — 65 грн.


«Універсал», вул. Правди, 6/1, тел.: 76-24-23.
*дублянка комбінована (натуральна+штучна) — 195 грн.
*шуба штучна — 105-125 грн.
*пальто зимове — 120 грн.
*ковдра — 80-95 грн.
*спідниця — 60-75 грн.


«Сніжинка», Пр. Миру, 84/1, тал.: 63-03-75.
*дублянки — не приймають
*шуби — не приймають
*пальто зимове — 95 грн.
*ковдра — 80-90 грн.
*спідниця — 35-50 грн.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую