ye-logo.v1.2

У міській раді порахували, скільки потрібно мільйонів, щоб повністю відмовитися від батьківських внесків у школах

Суспільство 5150

Здавати чи не здавати гроші вирішували на батьківському форумі.

 У Хмельницькому намагаються впорядкувати батьківські благодійні внески у школах і садочках. Пропозиції, як це зробити, збирали під час загальноміського батьківського форуму. За словами міського голови Олександра Симчишина, навчальні заклади можуть відмовитись від добровільно-примусового збору коштів з батьків, але лише з часом.

«Батьківські внески – це болюча проблема. Минулого місяця Черкаси і Тернопіль відмовились від них, але в деяких моментах це створило проблеми. До прикладу, щодо оперативного реагування. Коли школа чи садочок не має маленького «золотого запасу», а управління освіти не готове до того, бо кошти не виділялись, то виникають проблеми. Зламався кран чи котел, наприклад, а поки пройдуть усі бюрократичні процедури, доведеться тижнів два-три чекати», - говорить міський голова.

На думку Олександра Симчишина, керівники навчальних закладів обома руками за батьківські внески, хоч і декларують прозорість, однак на заборону збору коштів з батьків місто обов’язково вийде. Поки що ж варто попрацювати над тим, як батьківські внески впорядкувати, аби все було насправді відкрито і підзвітно.

Батьківський форум зібрав представників з різних шкіл і садочків

Як зазначив начальник управління освіти Роман Миколаїв, для того, аби повністю припинити збір внесків з батьків, потрібно 26 мільйонів гривень. Ця сума зокрема перекриває потреби садочків, шкіл у капітальному і поточному ремонті.

«Для міста це невелика сума. За 4-5 років цілком реально вирішити цю проблему і відмовитись від батьківських внесків на рівні міста взагалі. Окрім дрібних витрат, як-от висадка квітів тощо», - переконаний посадовець.

Та жоден з присутніх представників батьківських комітетів не виступав за категоричну заборону. З одного боку, батьки свідомі того, що виділені з бюджету кошти не покривають усіх витрат, а з іншого – часто не розуміють, на що витрачають їхні гроші.

«Кожна людина бажає жити в хорошій країні, де немає батьківських внесків. Але я не хочу, щоб моїй дитині на голову впав плафон. Я перевела дитину в гімназію №2, тому що тут все робиться, хоч і за батьківські гроші. Кинути дітей напризволяще ми не можемо, збирати кошти треба. Питання в тому: на що, скільки, як ними розпоряджатиметься директор і як звітуватиме», - говорить мати учня гімназії, яка не забажала назватися.

Пропозиції щодо батьківських внесків враховуватимуть в управлінні освіти

Голова батьківської ради в НВК №10 Андрій Щербицький переконаний, що без допомоги батьків школам не обійтись, бо треба жити в ногу з часом. Адже реальні потреби навчального закладу міська влада просто «не потягне».

«Як мінімум двічі на рік збираються батьки і директор, ми разом з’ясовуємо, на що першочергово потрібні кошти. Держава чи міська влада не може всім забезпечити. У школах мають бути камери спостереження, огородження. Ми збираємо 200 гривень на рік. Батьки здають поступово, це добровільно. Якщо в школі навчається 1200 учнів, здають кошти 500-600. За рік ми зібрали 96 тисяч гривень. В когось є можливість здавати, в когось немає», - каже Андрій Щербицький.

«Я за батьківські внески, але не фіксованою сумою одразу, а поступово, - вважає Тетяна Данилюк. - Має бути фонд класу, куди можна здавати щомісяця хоча б 5 чи 10 гривень. Тоді завжди будуть кошти, якщо раптом виникне в них нагальна потреба, до прикладу на ремонт того ж крану».

«Батьківські внески мають бути в законному порядку, з фіксованою сумою на ремонт, на фонд школи, на охорону, господарські потреби. Адже грошей, які виділяють на школу, ніколи не вистачає. Починаючи з фундаменту, закінчуючи перекриттям. Замінити лампочку, кран, кабель, розетку – це невеликі кошти. Але щоб їх взяти, треба написати заявку, і чекати поки її розглянуть в управлінні освіти, це тривалий процес», - говорить представник батьківського комітету Ігор Андрєєв.

«У нас, у 24-й школі, немає ніяких проблем. У нас все зроблено, все прозоро. Діти більшість свого часу проводять в школі, тому їм треба створити комфортні умови. Відповідно, держава і міська влада не може за все відповідати. Батьки розуміють це, і коли бачать ремонт, зміни, то відпадає потреба в питанні, де ділись кошти. Здавати гроші ніхто не змушує, хто не може одразу, приносить частинами», - розповідає голова батьківського комітету Світлана Коханська.

І хоч із залу звучали репліки «Що робити з тими, хто не здає», посадовці наголошували виключно на добровільності внесків і без фіксованої суми. Зібравши пропозиції учасників форуму, управління освіти тепер має їх реалізувати. Йдеться про обов’язкову добровільність, реально обґрунтовані потреби, прозоре використання коштів, батьківський контроль, інформування та суспільна згода щодо розміру внеску.

Коментарі:

Тетяна Дембицька 18.04.2016 15:25

1. що значить "добровільно—ПРИМУСОВО"? 2. Лампочки, крани і т.д. потрібно купувати на пeрeд (про запас), на то в школі є завгосп щоб робити аналіз, що потрібно робити вжe і потім. 3. Потрібно вивішувати в школах офіційні роздруківки, що було куплeно чeрeз казначeйство, а що за гроші батьків, а нe на словах, бо можна сказати що ось цe куплeно за грощі батьків, а на справді куплeно чeрeз казну. Також можно відращу звірити ціни які зазначeнні, чи є вони ринкові? Тотальний контроль потрібeн за цим товариством, а в іншому випадку бeз друшлака нe обійтись.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую