ye-logo.v1.2

У Хмельницькому всі МАФи хочуть зробити однаковими

Суспільство 4216
Такі споруди мають гармонійно вписуватися в архітектуру міста
Такі споруди мають гармонійно вписуватися в архітектуру міста. Фото: brovary.pravo-znaty.org.ua

Тимчасові споруди зобов’яжуть привести в єдиний зовнішній вигляд.

 За інформацією міськради, наразі у Хмельницькому є 956 тимчасових споруд та 82 пересувні тимчасові споруди. За дорученням міського голови Олександра Симчишина нещодавно проведено обстеження, за результатами якого у місті виявлено ще близько 60 тимчасових і пересувних споруд, які встановлені незаконно. На них не оформлені паспорти прив’язки, вони не у комплексній схемі та не мають договорів сервітуту. Далі прийматиметься рішення про їх демонтаж.

У міській раді вже обговорили проект регуляторного акта «Про впорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та тимчасових конструкцій на території міста Хмельницького». Як з‘ясувалось, більшість тимчасових споруд не відповідає сучасним вимогам ні зовнішнім виглядом, ані умовами здійснення торгівлі.

«Основна мета проекту – приведення тимчасових споруд до єдиного архетипу, щоб вони гармонійно вписувалися в архітектуру міста», – зазначив начальник управління торгівлі Олександр Панченко. – Також обговорюється питання підвищення орендної плати по договорах строкового сервітуту, яка нині є доволі занижена. В Положенні також не було прописано про демонтаж тимчасових споруд. Адже наразі у місті є багато самовільно встановлених МАФів, пересувних тимчасових споруд».

«Плануємо змінити повністю всі тимчасові споруди й у першу чергу ті, на яких розміщена реклама підакцизних товарів (алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів), а таких у місті 10-15% від загальної кількості. Будемо з власниками працювати, щоб вони змінили архетип тимчасових споруд», - додав Олександр Панченко.

Регуляторним актом пропонується розробити як Порядок розміщення пересувних тимчасових споруд, так і порядок проведення демонтажу тимчасових споруд.

«Якщо тимчасова споруда уже є естетичною і вона гармонійно вписується в навколишнє середовище, то до їх власників взагалі не буде ніяких питань. А якщо стоїть кіоск, який складається з чотирьох металевих частин, то будемо пропонувати їм певний архетип, говоритимемо з ними індивідуально. Вони самі шукатимуть собі підрядника, домовлятимуться з ним за вартість переобладнання. Можливо повністю зноситися кіоск не буде, власнику потрібно буде тільки змінити зовнішній фасад, - розповів керівник управління торгівлі.

"У Положенні також прописано, що ми створюватимемо спеціальну комісію, яка буде це питання досліджувати. А власник, який змінив зовнішній фасад або архетип, матиме можливість укласти договір з управлінням торгівлі терміном на один рік з понижуючим коефіцієнтом, щоб міська влада частково компенсувала вартість витрачених матеріалів та виконаних робіт підприємцям, які переобладнюють свої МАФи", - додав Панченко.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую