ye-logo.v1.2

У Хмельницькому показали картини, на яких «ожили» віршовані рядки Шевченка

Суспільство 2959

Виставка має назву «Кобзар у творах Валерія Франчука».

Учора, 18 серпня, у Хмельницькому художньому музеї представили виставку робіт відомого українського художника Валері Франчука. «Кобзар у творах Валерія Франчука» - третя персональна виставка митця у стінах музею і 170 в Україні. До представленої експозиції увійшло 47 робіт, присвячених творчості видатного поета Тараса Шевченка. Велика частина візуального ряду – серія «Стіна», представлена 13 роботами.

«Виставка складається із картин живопису, графіки та скульптур і має назву «Кобзар у творах Валерія Франчука». Тут я представляю своє сучасне бачення картини на твори пророка Шевченка. Представлені роботи над якими я працював і раніше, наприклад 2010 року. Є й 2016 року. Я ніколи не ставив собі за мету з чогось почати і чимось закінчити. Так буває, приходиш в майстерню, стаєш і щось починаєш робити. І тоді вже бачиш, чи буде результат і продовження», - розповідає Валерій Франчук.

За словами художника, у нього є кілька серій картин, над якими він працює все життя. До таких належить великий цикл про розгойдані дзвони пам’яті – присвячений голодомору, філософський цикл про природу, біблійний.

Дивіз митця звучить так: " Я творю для того, щоб люди не забували, що в них є душа.   
А, кажуть, вона вічна"

«Останніх кілька років я працюю над дерев’яними скульптурами. Своїм стилем вони підходять мені по духу, відображають сьогодення й історію», - додає художник.

Експозицію гості переглядали під музику бандури

Твори Валерія Франчука – свідчення незнищенності духу українського народу, його стійкості, мужності, любові до Батьківщини. Готовності до самопожертви у відстоюванні її права на побудову такої України, до якої закликав Шевченко у «Кобзарі». Саме він є за твердження художника, для істинних українців, Біблією на всі часи і віки.

На виставці представлені і дерев'яні скульптури

«Шевченко своїми словами дарує нам вічність, показує знак, що ніколи ніхто Україну не загарбає. Я порівнюю «Кобзар» із Біблією. Для свідомого українця «Кобзар» і є Біблією.


Роботи художника зберігаються в багатьох музеях, громадських організаціях, культурних центрах України та світу

«Для Валерія Олександровича Шевченко став взірцем ще з дитинства, - розповідає куратор виставки пані Людмила, - Коли він побачив на стіні батьківської хати ікону Божої Матері і біля неї портрет Кобзаря. На кожній із представлених робіт ніби оживають Шевченкові слова. Кожне із полотен – своєрідна авторська візія Тарасових рядків. Слід зауважити, що за багато років праці у художника сформувався свій образний почерк, мова та стиль. Його твори наштовхують глядача на шлях національного буття».

В експозиції будуть представлені роботи, присвячені творчості видатного українського поета Тараса Шевченка

Творчий доробок митця трьох останніх десятиліть нараховує більше 4000 живописних полотен та понад 1000 графічних аркушів. На його рахунку 115 групових і 170 персональних всеукраїнських та міжнародних виставок. Роботи художника зберігаються в багатьох музеях, громадських організаціях, культурних центрах України та світу.


 

Таким чином Валерій Франчук зобразив сюжет "Катерини"

Графічні роботи посідають чільне місце у творчості митця

«Кобзар у творах Валерія Франчука» — третя персональна виставка митця у стінах Хмельницького обласного художнього музею

Валерій Франчук родом із селі Зелена Красилівського району 

Художник є лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую