ye-logo.v1.2

У Хмельницькому культові дії в навчальних закладах треба узгоджувати з управлінням освіти

Суспільство 4853 2
Релігійна громада має узгоджувати культові дії у закладах освіти із управлінням освіти
Релігійна громада має узгоджувати культові дії у закладах освіти із управлінням освіти. Фото: з архіву

Освітяни зовсім не проти таких заходів, якщо тільки цього хочуть громадяни.

Нещодавно на відкриття добудованого дитячого садочку у мікрорайоні Ружична, що в обласному центрі, разом із священиками інших конфесій, прийшов представник церкви московського патріархату. Після закінчення заходу, начальник управління освіти Хмельницької міської ради Роман Миколаїв, на сторінці у Фейсбуці, висловив своє обурення з цього приводу.

«Нині відкривали ДНЗ 3 "Світлячок", сценарій, короткий виступ міського голови, основна увага дітям. І тут являються представники церкви країни-окупанта. Хто вас запрошував в заклад освіти? Ви узгоджували ваші культові дії з управлінням освіти? Перше і останнє попередження, наступного разу буду з вами через суд спілкуватись», - йдеться у повідомлені.

Головний освітянин каже, що будь-яка релігійна громада має узгоджувати подібні дії у навчальних закладах із управлінням освіти.

«Якщо якась релігійна громада хоче провести обряд в установі освіти, то вона має попередньо узгодити це з управлінням освіти. В нас церква від школи законом відділена. В цій ситуації керівники дошкільного навчального закладу не запрошували представників церкви. Вони прийшли без попередження і свої дії ні з ким не узгодили», - додає Роман Миколаїв.

Каже, що абсолютно не про того, щоб якась релігійна організація освячувала приміщення. Головне, щоб цього хотіла громада.
 

Коментарі:

Анатолій Савченко 01.09.2016 13:46

Цілком слушна позиція начальника управління освіти. Україна не є ні християнською, ні язичницькою країною, а світською... І нема чого різним душоловам, без згоди громади і керівництва закладів, шастати по школах і дитячих садочках. Україна є українською!

Олександр 31.08.2016 22:05

Ніколи раніше таких питань не виникало, аж поки не поприходили язичники до влади. А школу хто наповнює, не громада? Україна християнська країна, а не язичницька. Так, церква відділена від держави, але це різні функції, відділена від прийняття рішень, впливу на державні справи, а не на формування суспільства. Бо якщо вже церкву витіснити, то взагалі все пропаде в цій продажній, корумпованій і безбожній країні. Я не практикуючий християнин і в церкві буваю на Паску і Різдво, але ця позиція освітянина дуже паскудна.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую