ye-logo.v1.2

Філарет освятив храм у кам’янецькому університеті

Суспільство 3151

Минулого четверга (25 листопада) до Кам’янця-Подільського прибув святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Вісімдесятилітній глава Української православної церкви Київського патріархату відвідав заповідне місто не з туристичної цікавості, тут він мав кілька важливих місій. Зокрема, нинішньої осені на території Подільського державного аграрно-технічного університету (ПДАТУ) завершилося будівництво храму святого Іоанна Богослова, яким він опікувався. Храм зводився на пожертви студентів, викладачів та за сприянням Київського патріархату. Як відомо, один із корпусів ПДАТУ був у ХІХ столітті духовною семінарією. У його стінах була семінарська церква (тепер це приміщення читального залу університету). Зі стін семінарії вийшло немало відомих духовних діячів Поділля й України, тут зростала тодішня еліта українського народу. Зокрема, й уславлений композитор Микола Леонтович, на честь якого на стіні будинку встановлено меморіальну дошку.
Ректор університету Микола Бахмат та його однодумці, власне, весь колектив давно мав намір відродити на території освітнього закладу храм. І ось мрія збулася. Ошатна й струнка церква, яку гарно прикрасили руки вірних Київського патріархату під керівництвом настоятеля отця Юрія Матвейцева була затісною для всіх бажаючих узяти участь в урочистостях. Патріарх Філарет особисто провів святу літургію та окропив храм і людей свяченою водою. Вражають ікони роботи відомого художника Володимира Матвейцева. Отець Юрій висловив щиру вдячність святійшому за його підтримку та заявив: «Після надзвичайно брудних виборів, які відбулися в Кам’янці, після того, як нашу громаду втоптали в болото, нам, кам’янчанам,  особливо потрібне патріарше благословення, щоб піднятися, об’єднати сили і знову вірити в те, що правда неодмінно переможе. Ми щодня й щомиті просимо Господа про це, ми маємо згуртуватися навколо нашої святої церкви».
Цього ж дня патріарх Філарет освятив камінь у фундамент іншого храму – ікони Казанської богоматері, що поруч з історичним факультетом Національного університету імені Івана Огієнка в Старому місті. Цей кафедральний храм, де йшли служби українською мовою, зазнав нищення за більшовицького режиму. Подільська еліта взялася його відродити. Серед ініціаторів – знані історики України і краю, як то професор Валерій Степанков.  В заходах взяли участь священнослужителі багатьох конфесій, котрі входять до Духовної ради міста.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую