ye-logo.v1.2

«Я з Америки, але маю українське серце», –

Суспільство 1952

твердить американський волонтер Адріан Солоріо, котрий давно мешкає у Чемерівцях

 Адріан – один із тих американських волонтерів, які покинули країну можливостей, щоб жити і працювати  у маленьких містечках та селах по всій Україні. Сьогодні він вчителює у Чемеровецькому НВК №1. Сам родом із Лос-Анджелеса, штат Каліфорнія. Закінчивши Каліфорнійський державний університет, Адріан вирішив продовжити кар’єру в Корпусі миру США. Записався добровольцем і поїхав на два роки в Україну.
Учні кажуть, оскільки волонтер розмовляє на уроках англійською, вони мають змогу покращити свою вимову. Адріан також задоволений, що потрапив на Хмельниччину: «Спочатку було важко, тому що не знав мови. Крім того, дуже відрізняється менталітет український та американський, але згодом почав до всього звикати, мені сподобалися українські традиції, українські пісні, танці, українські страви. Також в Україні особливі люди, відкриті, щирі, чесні. Одне для мене незрозуміло: чому вони настільки серйозні, йдеш вулицею, а ніхто не посміхається. Всі зайняті якимись своїми справами». Доказом того, що Адріану і справді сподобалося в Україні, є те, що він уже третій рік у Чемерівцях, хоча планував пробути два. Своє бажання бути волонтером пояснює просто: «Я відчуваю, що можу допомагати людям, хочу, щоб українці більше дізналися про мою країну». Минулого року Адріан влаштував благодійний баскетбольний матч, зібрав на нього усіх своїх друзів-волонтерів. На виручені гроші придбав м’ячі для спортзалу школи, в якій працює. Адріан вже досить непогано володіє українською мовою, хоче вчити її і надалі. Каже, що мова дуже гарна, але й дуже складна.
Що ж до українських особливостей, то Адріан був шокований, коли побачив неповнолітніх на вулиці із пляшкою алкоголю. Каже, що в США така ситуація просто неможлива. 
«Я з Америки, але маю українське серце», – так сам про себе пише волонтер у одній із соціальних мереж.  Він дуже хоче після повернення на Батьківщину продовжувати співати українські пісні, танцювати українські танці, готувати українські страви та розповісти своїм друзям про українські традиції, звичаї.


Дарина ЗАРЖИЦЬКА.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую