ye-logo.v1.2

Зима знову «підстерегла»

Суспільство 1800
Найбезпечнішим місцем, де вірогідність отримати травму найменша –  є проїжджа частина.
Найбезпечнішим місцем, де вірогідність отримати травму найменша – є проїжджа частина.. Фото: Сергія ПРИЩЕПИ

Через різкі коливання температури жителі Хмельниччини травмуються, замерзають, горять у вогні та задихаються чадним газом

Прогнози погоди не втішають — нас очікують чергові температурні коливання
Це прогнозують  синоптики. А такі різкі температурні коливання  роблять свою справу. І на ранок просто страшно вийти надвір – навкруги страшна ожеледиця. І як обережно не поводяться пішоходи, часто доводиться  слухати увесь словарно-нецензурний запас лежачих на спині жертв реагентного стану води. Для когось ці зимові падіння стануть звичайною неприємністю, а для когось – справжньою трагедією.
За словами Руслана Колесникова, завідуючого Хмельницьким травмпунктом, щодня під час ожеледиці до них звертається, в середньому, до 80 чоловік. Травматизм при таких падіннях буває будь-який, та найрозповсюдженішим є перелом променевої кістки та ніг. Цікаво, що найбезпечнішим місцем, де вірогідність отримати травму найменша – є проїжджа частина. Люди на дорозі себе більше контролюють, та й під дією піску, солі й транспортного потоку крига тане. А ось найнебезпечнішим місцем стають  тротуари. Саме там, за словами жертв зимового травматизму, їм доводилося відчути біль падіння.
За словами юриста Людмили Ліщук, навряд чи у Хмельницькому є шматочок тротуару, за який ніхто не несе відповідальність. Виявляється, усі підприємства укладають з департаментом житлово-комунального господарства угоду, за якою певна частка землі, що прилягає, скажімо, до того чи іншого магазину або бару, стає землею, за яку підприємство несе відповідальність та підтримує там порядок. Якщо людина,  наприклад, виходячи чи заходячи у магазин, послизнеться та зламає ногу – це нещасний випадок, що має причинний зв’язок з тим, що власник закладу не подбав про розчистку підходів. Саме він має виплатити матеріальну та моральну шкоду потерпілому. Хоча, щоб довести свою правоту, необхідно, в першу чергу, викликати швидку та мати свідків падіння. Саме вони при з’ясуванні, кому саме належить територія, де  це з вами трапилося, зможуть сказати вагоме слово. Та якщо земля, де ви отримали травму, не передана в тимчасове користування власнику, то відповідачем будуть виступати органи місцевого самоврядування. Тільки в одному випадку ви не зможете відшкодувати моральну шкоду: якщо  впали та отримали травму в час, коли розчистку ще не встигли зробити, хоча й планували. Наприклад, магазин відчиняється о 10.00, а ви впали о 8 годині ранку.


Минулого тижня від переохолодження померла одна людина
Сталося це в обласному центрі на вулиці Тернопільській, поблизу АЗС 9 грудня. Жертвою різкого похолодання став 37-річний житель  Хмельницького. А до Деражнянської центральної лікарні 12 грудня доставили 23-річного жителя села Нижнє з обмороженням правої ступні.  До речі, на початку грудня у цьому ж самому селі на дорозі виявили 51-річну жінку з ознаками загального переохолодження та серцево-судинною недостатністю. Її також направили до реанімації Деражнянської райлікарні.
Загалом, за інформацією управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, з початку грудня низька температура забрала життя вже чотирьох подолян. Першого грудня в селі Перегінка Ярмолинецького району помер від переохолодження 39-річний чоловік. Його знайшли біля власного будинку. 
Не поступаються переохолодженням й випадки отруєння чадним газом. Зокрема, минулої середи жертвою отруєння  стала трирічна дитина та її 26-річна мати, котрі мешкали у обласному центрі. Ще один випадок отруєння стався у селищі міського типу Сатанів. Там у ванній кімнаті виявили тіла двох підлітків, які також стали жертвами чадного газу.  Фіксують спеціалісти управління з настанням холодів й чимало пожеж, які трапляються внаслідок порушення правил поводження з вогнем. Один із таких випадків стався четвертого грудня на дачному масиві «Видрові доли», що в Хмельницькому районі, де у власному будинку згорів 34-річний чоловік. Загалом, лише минулого тижня сталося 14 пожеж.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую