ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Що скільки коштує: вартість продуктів харчування у Німеччині

Суспільство 17410

Нам відомо, що німці не вміють смітити грошима тому, якщо ви вирішили тут проживати, маєте цьому навчитися.

Щоб заощадити вони вдаються до різних хитрощів, купуючи, зокрема, продукти харчування у великих супермаркетах. Причому роблять це рідко, але у великих кількостях, що передбачає наявність знижок. Субота - це день скупчення великої маси людей, коли черги сягають всього магазину.

Чого не знайти у німецькому магазині, то це “просрочки”! А натомість продукти у яких закінчується термін придатності продаються за півціни. Фрукти на овочі коштують в усі пори року однаково, нема такого щоб перед святами ціни виростали в рази. Хоч на вигляд досить апетитні, але не мають такого аромату та смаку: їхні помідори за ситністю та запахом не зрівняються з нашими; не такі солодкі та великі кавуни, як наші рідні херсонські; а таких соковитих персиків….еххх тут точно не знайдеш.

Майже кожен магазин має свою “Angebote der Woche” - пропозицію тижня, мається на увазі знижки на певну групу товарів і перед входом у магазин можете взяти брошурку з даними пропозиціями. Мої найулюбленіші знижки: плитка шоколадки “Milka” за 0,69 € (звичайна ціна 0,99 €) та “Ritter Sport” за 0,79 € (відповідно 1,09 €). Для любителів елітних напоїв “Jim Bim” за 9,99 € (звичайна ціна 13,50 €), готова піца (до речі, нічим не гірша ніж у піцерії) за 1,87 € та багато іншого.

У Німеччині є спеціалізовані магазини напоїв, які пропонують тільки пиво, воду, газовану воду, соки, вино, горілку, шнапс. Якщо ж купувати ящиками, то магазин іноді дає знижки. Слід зауважити, що тара оплачується окремо, так як її потім можна здати в цей же магазин (пивну скляну тару можна здати за 8 центів, пластмасову - 25 центів). Можливо, це для нас колись теж буде актуально!

Спеціалізований магазин напоїв та автомат для здачі тари

На прилавках можна знайти продукти зі всього світу, багато російських товарів (хоча виготовлені вони в Гамбурзі). А ще й у кожному великому місті є “російські” магазини. А от на українські продукти тут дефіцит. Я зустріла одиноку баночку огірків з Ніжина в магазині “Marktkauf” і ще декілька в “Rewe”….

Ніжинські огірки на німецьких прилавках

І я вирішила зробити експеримент: порахувати вартість українського борщу в Німеччині. До речі, багато німців вважають, що борщ це виключно традиційна російська страва і це викликає багато обурення в української діаспори.

За підрахунками аналітиків, вартість борщу в Україні в грудні 2016 становила 74 гривні. Під час розрахунку вони виходили з такого співвідношення інгредієнтів у страві: 600 г яловичини, 300 г капусти, 500 г буряків, 500 г картоплі, 200 г моркви, 200 г цибулі, 30 г соняшникової олії. Тепер порахуємо скільки ж коштує ураїнський борщ з німецьких продуктів: 500 г буряків обійдеться нам у 0,79 € (продається тільки у вареному вигляді), 500 г картоплі - 0,30 €, 300 г капусти - 0,18 € (0,59 - за кг), 200 г моркви - 0,1 € (0,5 - за кг), 200 г цибулі - 0,2 €, 30 г соняшникової олії - 0,04 € (1 л коштує 1,19 €). Ну і звичайно м’ясо 600 г - в середньому 3 €.

Продукти купувалися не в одному магазині, а в різних, щоб скоригувати середню ціну. Сума вийшла 4,61 € - приблизно 138 грн, це майже у два рази дорожче ніж в Україні. Проте якщо брати у співвідношенні до мінімальної заробітної плати то для німців становить 0,3%, а для українців 2,3%. Повірте, для німецьких сімей, бюджет яких складає від 2 000 €, витратити 4,61 € на борщ - це те саме, що заплатити за булочку з кавою у метро. Але навряд вони будуть стільки витрачати свого часу на приготування цієї страви.

З наших підрахунків середньостатистична сім'я з двох осіб витрачає на продукти в місяць 300-400 €. Це 10-15% з загального бюджету сім’ї. І як висновок - багаті витрачають менше. А українці залишаються в групі - чим більша частка витрат на харчування, тим вищий рівень недоїдання. Сумно, але факт… 

Читайте також: Як стати своїм серед чужих: німецькі реалії очима українця

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую