ye-logo.v1.2

Як стати своїм серед чужих: німецькі реалії очима українця

Суспільство 10737

Якщо ви вже переїхали жити до іншої країни, то маєте “грати за їхніми правилами”.

Що ми взагалі знаємо про німців?! Це люди, які навчилися сортувати сміття, які бережно відносяться до навколишнього середовища (за зірвану з клумби квітку штраф 650 євро), які не перепрацьовують і живуть у комфорті та достатку. Вони вміють економити та раціонально використовувати час. Ось до прикладу: свої непотрібні речі вони продають на блошиних ринках, які носять гарну назву “Flohmarkt”.

Німці звикли до порядку та тиші. Якщо вихідний, то для всіх (ніякі магазини не працюють у неділю та свята). Як писав швейцарський письменник Макс Фріш “Лише диво допомагає нам витримати буденність”. А німецька буденність дуже нудна та одноманітна. Це в Україні ти постійно кудись поспішаєш і маєш багато планів на день і вони можуть змінитися у будь-яку хвилину. А у німців усе працює як годинниковий механізм.

Німці - це нація яка відпочиває найбільше, а працює найкраще. В середньому з 365 днів року німці відпрацьовують лише 212 (вихідні, державні свята, лікарняні та відпустки). Але якщо свята припадають на вихідні, то вони не переносяться. Британський письменник Адам Фетчер висловив про це свою думку: “Я вважаю, це просто підло, коли Різдво припадає на вихідні дні, бо вже у понеділок німці мають іти на роботу. Так, ніби минули звичайні вихідні дні, а не святе Різдво”. Але то все дрібниці, адже вони мають щедрі відпустки - цілий місяць (30 робочих (!) днів, а не календарних). Так, не порівняти з нашими 24 календарними днями. Можливо, в Україні також слід більше відпочивати і тоді продуктивність праці виросте в рази?!

Щось мене дуже схвилювала ця тема, але поїхали далі.

Непотрібні речі німці продають на блошиних ринках, або виставляють просто посеред вулиці

Тут не вештаються вулицями безпритульні тваринки, а диких гусей, лебедів, качок і навіть голубів підгодовують. Щоб завести собі домашнього улюбленця потрібно буде багато заплатити. І до того ж страхування для тварин у Німеччині також існує.

Німець ніколи не візьме чужого (нас не було 10 днів, а наші пакунки та газети лежали гарненько складені під дверима). А під час ремонту непотрібні меблі просто виносять на вулицю, кому потрібно може взяти. І повірте, іноді такі дивани викидають, які ще сто років вам прослужать. Або ж влаштовують у самій квартирі чи будинку “Alles muss weg!” (дослівно “все має піти”).

Старі авто віддають майже за безцінь, адже їх утилізація буде коштувати у рази дорожче.
Ви не знайдете на кожному кутку заправку, а посеред центру міста милує око великий парк.

Можливо, чули колись вираз “фермер-мільйонер”, а тут він існує, оскільки земля у Німеччині ой як не дешево коштує, а продукти вирощені власноруч дуже швидко розлітаються на ярмарках.

І закінчу цю розповідь порадою німецьких бізнесменів: “Досить показувати свою широку душу, ніхто не забороняє цінувати щирі людські стосунки, але прагни швидко переходити до діла”. Я думаю, що ви зрозуміли про що я...

Наступного разу напишу вам про ціни на продукти, скільки середньостатистична сім’я з двох осіб витрачає на харчування. І у яку копієчку обійдеться український борщ з німецьких продуктів!

*Примітка: усе це описи південної Німеччини, а саме земель Баварії та Баден-Вюртемберга, оскільки рівень життя тут дещо перевищує, аніж у північних регіонах. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую