ye-logo.v1.2

Символ нового року за 250 гривень

Суспільство 3295

Стільки, в середньому, в обласному центрі коштує мініатюрне кроленя. А ось рідкісні породи кішок на хмельницькому ринку тварин, що розташовується неподалік від продовольчого ринку, можна придбати за 300 і, навіть, 500 доларів.

Кішку рідкісної породи необхідно купувати лише з родоводом
Мініатюрних домашніх кроликів у католицьких країнах дарують дітям на Великдень. Проте, наступний рік за китайським календарем є роком Кроля або Кішки, тому попит на цих тваринок, розповідають кмітливі підприємці на ринку тварин, значно зріс. За день вдається продати зо три штуки тваринок. А від них користі аж ніякої, кажуть, продавці «промислових» кролів, які розташовуються поруч. До речі, у них кроля, який досягає розміру з собаку, можна придбати від 80 до 300 гривень. Та це диво навряд чи вміститься у клітку на серванті. «Ринкові» кішки наприкінці 2010 року також б'ють усі рекорди продажів. Навіть рідкісні сноу-шу, котрі коштують від 200 доларів, нині охоче купують жителі обласного центру.
До речі, за словами продавців, американська «білоніжка» штучно створена заводчиками й генетиками і є гібридом сіамських і американських короткошерстих двоколірних кішок. Зовні вона нагадує «сіамця», однак масивніша, а також у неї є характерна ознака – білі лапки. Також ця порода не успадкувала шалений характер сіамських кішок. Ці чотирилапі полюбляють компанію й не люблять самот­ності.
За словами Тамари, продавчині рідкісних кішок, якщо купувати справжню сноу-шу, необхідно звернути увагу на мордочку кішки. Вона ніби має уявну маску. А хвіст і кінцівки принципово відрізняються кольором від основного окрасу тварини, але обов'язково однотонні. Груди й живіт, як правило, світліші за спину.

Розумні й кмітливі тварини
Так характеризують своїх вихованців продавці мініатюрних кролів. Вони і зауважують, що, на відміну від кішки, яка може подряпати, кролика можна подарувати й трирічній дитині. Вони дуже лагідні та беззахисні.
«Доглядати за кроликами відносно не складно, – розповідає Олег, продавець маленьких кролів. – Основна відмінність зайцеподібних від гризунів полягає в тому, що у верхній щелепі в них не одна, а дві пари різців. Друга пара розвинена слабше. Є також істотні відмінності в будові шлунка. Кролики – тварини колоніальні й живуть у норах».
За словами Олега, виділяють п'ять породних груп карликових кроликів і усі вони чудово пристосовані до життя в домашніх умовах. Також продавець радить заводити гладкошерстого кроля. Цікаво, що в середньому, вага карликового кроля не більш 2,5 кілограма. У них сумирний характер, вони зовсім не агресивні до людини.
«Місячні кроленята карликових порід чарівні, – розповідає Олег. – У них великі блискучі здивовані очі, кругла мордочка, короткі вушка. Вони нагадують героя дитячого мультфільму або живу іграшку. І, все ж таки, краще заводити кроленят 6-7 тижнів. Купуючи зовсім крихітного місячного «зайчика» (а саме таких найчастіше й продають на «пташиному» ринку) ви робите помилку. Без досвіду виростити маля досить складно, він, швидше за все, загине. Намагайтеся обрати не тільки симпатичне, але й спокійне й здорове кроленя».
А ознаки здоров'я й гарного самопочуття такі: ясні живі очі, чиста блискуча шерсть, чистий ніс і відсутність будь-яких виділень, вуха зсередини чисті, без чорних крапок і лусочок. У кроленяти не повинен сильно випирати хребет. Забруднена екскрементами вовна свідчить про те, що у кроля пронос. Потрібно обов'язково довідатися в продавця, до якого раціону звик майбутній вихованець, і чи привчений він до соковитих кормів (трави, овочів). Різка зміна меню у тварини може викликати розлад травлення.
До речі, статеву приналежність кроленяти може встановити лише досвідчений спеціаліст. Тому краще запитати у продавця.
У жодному разі не можна переносити кроленятко й дорослого кролика за вуха. Його слід обережно піднімати за шерсть на спині.

Кролеві потрібна нора
Вдома карликових кролів можна поселити в просторому пластмасовому контейнері, металевій клітці чи у великому акваріумі. Проте, за словами Олега, багато хто тримає карликових кролів без кліток. До речі, кролики досить витривалі тварини й, якщо ви живете на дачі або в заміському будинку, то до настання холодів їх можна тримати на відкритому повітрі. Між іншим, новосілля для кроля – стрес. Коли вухастик вживеться у новому оточенні, можна почати спілкуватися з ним: брати в руки, гладити, годувати з долоні, випускати побігати. Вже через тиждень при дбайливому й умілому погляді кроленя стає ручним.
«Годувати кроликів краще два рази на день – розповідає Олег. – Меню маленького вухастика включає: вівсяну крупу, овес або геркулес, хліб, готовий корм для молодих кроликів (продається в зоомагазині). Усе це доповнюють овочами, трав'янистими рослинами (взимку – сіном). З овочів дають моркву й трохи капусти (її надлишок може викликати загибель тварини). Буряк не рекомендується: від нього буває пронос. Взимку, коли немає зелені, кроленят необхідно годувати сіном. Обходитися без нього не можна!».
Маленьких кроликів не можна лякати, постійно тримати на руках. З трьох місяців їх можна привчати до туалету.
До речі, як кажуть спеціалісти з гілкових кормів, карликові кролики добре їдять вербу, горобину, яблуню. Від цих гілочок у них піднімається настрій, а, відповідно, символ 2011 року буде дарувати вам вдачу на довгі роки.


 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую