ye-logo.v1.2

Дністер вийде з берегів? Чи загрожує Хмельниччині підтоплення

Суспільство 2485
Води в річці побільшало
Води в річці побільшало. Фото: надане читачами сайту

На річці зафіксували значний ріст рівня води.

 Через танення снігу на річці Дністер різко піднявся рівень води. Це схвилювало місцевих, люди злякалися підтоплення. Однак, як повідомили в Хмельницькому обласному управлінні водних ресурсів, рівень води у річці після рекордного зменшення досі навіть не піднявся до норми.

«До нормального рівня води на річці Дністер не вистачає майже 80 сантиметрів. Річка досі не відновилася після того, як обміліла», - розповідає начальник відділу техногенно-екологічної безпеки, використання водних ресурсів та моніторингу вод Михайло Молчанов.

Як він пояснює, коли рівень води наблизиться до норми і перевищить її, міжвідомча комісія прийматиме рішення зробити екологічний попуск з Дністровського водосховища. Таке пониження зазвичай робиться у середині квітня.

Село Рудківці Новоушицького району...

Навіть скандально збудовані будівлі, який "приписують" екс-губернатору Хмельниччини Василю Ядусі та директору Красилівського агрегатного заводу Петра Королюка, який нині відстороненний від посади, можуть ось-ось стати "жертвами" води.

Дністер, хоч і не відновив свій рівень, як кажуть фахівці, але деякі пірси вже "відірвалися" від пристані.

«Щоб Дністер піднявся до нормального рівня, потрібні ще мільйони кубів води. Якщо його буде значно перевищено, ГЕС зможе воду скинути», - додає фахівець.

За його словами, попри сніжну зиму водність річок в області поки не відновилася: «Земля запаси підземних вод ще не відновила. Для цього потрібно, щоб упродовж року йшли сильні дощі, або хоча б ще одна така сніжна зима», - міркує Михайло Молчанов.

Нагадаємо, минулими роками у Дністрі рівень води зменшився на понад сім метрів.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую