ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Кам'янчан попереджають про змій

Суспільство 1569
Кам\'янчан закликають бути обережними
Кам'янчан закликають бути обережними . Фото: kam-pod.gov.ua

В місті почастішали випадки виявлення змій.

У Кам'янець-Подільському все частіше місцеві мешканці виявляють змій. У міській раді зазначають, що лише 30 травня на “гарячу лінію” надійшло три повідомлення про такі випадки.

“Безпричинно змії не нападають на людину, вони не здатні стрибати і переслідувати. У всіх випадках змії наносять укус, захищаючись, тобто людина сама є винуватцем таких дій цього плазуна. Якщо вас або ще кого-небудь укусить змія,  ви повинні вжити заходів швидко, але без паніки. Поширений надмірний страх перед зміями значною мірою є одночасно і джерелом небезпеки", -  додають у міськраді.

Якщо вкусила змія, треба діяти так:

1. Знайдіть місце укусу і ретельно промийте його водою.
2. Розмістіть постраждалого таким чином, щоб місце укусу знаходилося нижче тіла.
3. Накладіть пов'язку вище ранки, починаючи зверху і поступово спускаючись (вона повинна бути достатньо тугою, щоб запобігати поверненню венозної крові, разом з тим вона не повинна перешкоджати руху артеріальній крові); при правильно накладеній пов'язці нижче неї пульс відчувається, а вени надуваються.
4. Після накладення пов'язки укус продовжуватиме кровоточити, але боятися цього не слід, тому що кров може вивести з ранки частину отрути.
5. Якщо дозволяє місце укусу, можна відсмоктати отруту за допомогою медичної банки, у разі її відсутності - використати банку з-під майонезу. Для цього у порожнину скляного посуду уводять запалений фітіль, швидко обводять ним порожнину посудини і негайно прикріплюють до ранки. Якщо процедура виконана правильно, тканина тіла втягується у порожнину банки.
6. Іммобілізуйте кінцівку, наклавши шину.
7. При можливості, помістить кінцівку у холодну воду – це уповільнить повернення крові. 
8. Джгут при укусах змій слід накладати лише в тих випадках, коли не виявилися успішними всі інші способи припинити кровотечу. 

Неприпустимо:

1. Надрізати краї ранки — це може лише відкрити додаткові шляхи для проникнення отрути в тіло.
2. Намагатися ротом відсмоктувати отруту з ранки,  оскільки вона може легко проникнути крізь слизову оболонку вашого рота.
3. Пити алкоголь.
4. Довго тримати джгут – це призведе до втрати кінцівки. 

Нагадаємо, нещодавно до однієї з квартир у Хмельницькому залізла змія.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую