ye-logo.v1.2

"Шкідливий" завод у Дунаївцях обіцяють спалити, а екологи безсилі

Суспільство 6811
Чергова акція під стінами підприємства у 2013 році, коли суд призупинив шкідливе виробництво, однак плити з пінопласту підприємство продовжувало виробляти
Чергова акція під стінами підприємства у 2013 році, коли суд призупинив шкідливе виробництво, однак плити з пінопласту підприємство продовжувало виробляти. Фото: сайту Ділові Дунаївці

Активісти кажуть, якщо депутати не включаться у вирішенні багаторічної проблеми, завод спалять.

Завод із виробництва спіненого стиролу на підприємстві сільгосптехніки у Дунаївцях вже багато років, за словами екологів, отруює місцевих жителів шкідливими викидами. На засіданні сесії Хмельницької обласної ради, яке відбулося сьогодні, 13 липня, депутатський запит стосовно ситуації у Дунаївцях вкотре озвучила Наталя Вишневська. Присутній на засіданні начальник відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Олег Ліщук, зазначив, що проблема і справді дуже давня.

«Перші заяви від мешканців Дунаєвець про те, що підприємство із виробництва спіненого стиролу отруює навколишнє середовище, надійшли ще 9 років тому, у 2008 році. Екологи провели перевірку, винесли рішення про призупинення діяльності підприємства і навіть анулювали дозвіл на викиди», – зазначив еколог.

За його словами, у 2012 році представники підприємства скаржилися на екологічну інспекцію до прокуратури як місцевої, так і обласної. А вже у 2014 році звернулося до Держекоінспекції з проханням провести перевірку, щоб довести, що вони виконали усі заходи і можуть продовжувати свою діяльність. Під час перевірки, кажуть екологи, з’ясувалося, що підприємство таки не виконало усіх вимог.

Читайте також: Лежачий пікет під стінами Хмельницької ОДА

«Ми маємо справу з виробництвом спіненого полістеролу. У процесі виробництва використовуються гранули полістеролу, тальк, фенол та допоміжні речовини, як наприклад барвники. Коли підприємство отримувало дозволи, вони не вказали усі речовини. Вказали лише тальк і фенол, а головний – полістерол – не зазначили. Дозвіл анулювали за неправдиву інформацію», – повідомив еколог.

Але підприємство, через суд, відновило анульований екологами дозвіл, повідомили, що він безстроковий.

Читайте також: Народна самооборона у Дунаївцях захопила завод з виготовлення пінопласту

«Інспекція вжила усіх можливих заходів: призупинили дозвіл, наклали штрафні санкції і зараз наші інспектори не можуть потрапити на підприємство. Тому вважаю, що мають втрутитися представники місцевого самоврядування, адже підприємство не має права на роботу», – заявив Олег Ліщук.

Депутати погодилися повернутися до проблемного заводу, якщо екологічна інспекція відповідно звернеться з ініціативою створити спеціальну комісію, щоб «було усе правильно і по закону».

 

У січні 2014 року дунаївчани провели "лежачий пікет" вимагаючи закрити підприємство.

Активіст Василь Гандзюк, який протягом усіх років б’є на сполох про шкідливість виробництва, яке за його словами, «отруює все місто», заявив, що місцеві мешканці, щоб зупинити шкідливе виробництво, готові на радикальні дії.

«Поїдьте у Дунаївці і запитайте, скільки недоношених вагітностей у жінок! У нас діти в школі втрачають свідомість! Якщо ви не приймете жодного рішення, ми пустимо питання на самоплив – ми його просто спалимо!» – заявив Василь Гандзюк.

Голова облради Михайло Загородний пообіцяв, що депутати звернуться до усіх відповідних інстанцій, які у цьому задіяні для вирішення цієї ситуації. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую