ye-logo.v1.2

Ходять напідпитку і хуліганять: хмельницькі патрульні шукають підтримку у конфліктах з учасниками АТО

Суспільство 2781
Щоб організувати спільні патрулювання, зібрались представники Центру допомоги учасників АТО, ветеранських організацій та поліцейські
Щоб організувати спільні патрулювання, зібрались представники Центру допомоги учасників АТО, ветеранських організацій та поліцейські. Фото: автора

До колишніх військових, які порушують закон, приїжджатимуть не тільки копи.

 У Хмельницькому демобілізованих учасників АТО, які порушують закон, у конфліктних ситуаціях допомагатимуть «втихомирити» їхні побратими. У поліції не приховують лояльного ставлення до таких порушників, і кажуть, що люди, які також пройшли війну, легше знайдуть порозуміння із ними.

Демобілізованих бійців планують залучати до спільного патрулювання, редів та виїздів на виклики. Щоб організувати це, зібрались представники Центру допомоги учасників АТО, ветеранських організацій та поліцейські. Далі працюватимуть над тим, як юридично правильно організувати таку роботу та визначатимуть графік.

«До учасників АТО поліцейські намагаються ставитись лояльніше, оскільки вони наші герої, але якщо вчиняються протиправні дії, то треба дотримуватися вимог закону. Представники організацій учасників АТО з правоохоронцями мають спілкуватися щодо спільної співпраці та координації», - каже координатор Центру допомоги учасникам АТО у Хмельницькій області Володимир Шрубковський.

Поліцейські з громадськими організаціями шукають вихід з конфліктних ситуацій

Поліцейські кажуть, що у своїй роботі стикаються з колишніми учасниками АТО, які вчиняють правопорушення - це здебільшого перебування в стані алкогольного сп’яніння в громадських місцях і дрібне хуліганство. При цьому ветерани АТО часто ведуть себе агресивно, відправляють патрульних, які вдома отримують зарплату, «на передок – горіти в танку».

«Зрозуміло, що хлопці воювали і воюють на Сході саме для того, щоб у нас був спокій. Але часті випадки, коли при розмові проявляється агресія. У людей однозначно загострене відчуття справедливості, але коли вони підігріті алкоголем, відбувається нерозуміння ситуації», - зауважив заступник начальника управління патрульної поліції Хмельницького лейтенант Олег Роо.

Екс-атовців здебільшого ловлять в стані алкогольного сп’яніння в громадських місцях і на хуліганстві

За його словами, практично в кожній роті патрульної поліції міста є демобілізовані учасники АТО. Відтак копи завели практику, якщо виникають подібні конфліктні ситуації, намагаються залучити поліцейських, які теж воювали. Олег Роо додає, що як правило, їм є про що поговорити, вони один одного розуміють.

Керівник громадської організації учасників АТО Хмельниччини Андрій Трубаєнко говорить, що зі зловживанням алкоголем намагаються боротися, навіть направляють на лікування. Проте, за його словами, головна проблема тих, хто повернувся із зони АТО, – це працевлаштування.

Андрій Трубаєнко головною проблемою демобілізованих називає працевлаштування

«З тих, хто демобілізований, 40 відсотків підписали контракт на службу, інша частина поїхала за кордон на заробітки, десь 20 відсотків залишилося тих, хто не хоче ні служити, ні працювати. Це наша спільна проблема. Бо це люди потенційно небезпечні для суспільства», - вважає Андрій Трубаєнко.

Як він зауважив, з часом колишніх військових буде ще більше, і вони стикатимуться з несприятливими умовами на вулиці, тому завдання зараз - знайти компроміс з владою. Адже правопорушення легше зупинити до того, як воно буде вчинене.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую