ye-logo.v1.2
23 Січня, 2019

На Хмельниччині виявили чуму африканську, а вакцинують свиней проти класичної

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 1325
Вакцини проти «африканки» вчені ще не винайшли
Вакцини проти «африканки» вчені ще не винайшли. Фото: gagauzmedia.md

Через спалах чуми свиней у Теофіполі вакцинують тварин у всій області.

У в’язку ситуацією, що сталася в Теофіпольському районі, та з метою профілактики у всі районні центри Хмельницької області завозять вакцини проти класичної чуми. Тимчасово виконувач обов’язків відділу забезпечення протиепізоотичних заходів головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Лев Хоміч каже: «Наразі розвезено 230 тисяч доз. Усі райони цією вакциною забезпечені. Вони безкоштовні, але за послуги ветеринара, що оглядатиме тварину перед щепленням прийдеться заплатити згідно встановлених тарифів».

«Щоправда, таке щеплення не врятує худобу від африканської чуми, але убереже від класичної. Вакцини проти «африканки» вчені ще не винайшли», – каже начальник головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Василь Глушко.

Окрім необхідних протиепізоотичних заходів, ветеринари районів розповідають місцевим жителям як не допустити поширення серед свиней класичної та африканської чуми.

«Якщо у ви помітили, що у вашого поросяти почервоніли кінчики вух, піднялася температура та спостерігається хиткість ходи, відразу звертайтеся до найближчої ветеринарної клініки», – каже Лев Миколайович.

Нагадаємо, спалах африканської чуми виявили у Теофіполі 11 серпня.

Читайте також: На Хмельниччині свиней з чумою спалюють майже цілодобово, а люди задихаються від диму
 

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео