ye-logo.v1.2

Час змінитися: хмельничани зняли фільм про енергоефективність (ВІДЕО)

Суспільство 3111
Усі герої фільму – хмельничани
Усі герої фільму – хмельничани. Фото: khm.gov.ua

Автори доводять, що у Хмельницького є всі шанси стати таким.

Чи замислюємося ми, скільки і як вистачаємо енергоресурси? Не вимкнена вода, «вічно працюючий» телевізор, увімкнені в розетки електроприлади… Це неенергоефективно, бо на відміну від енергозбереження (зменшення енергоспоживання), енергоефективність означає корисне витрачання енергії. І «Енергоефективне місто» – фільм про те, що у Хмельницького є шанс бути саме таким.

Утеплення будинків, використання світлодіодних ламп, поступовий перехід на екологічно чистий транспорт і альтернативні джерела енергії, роздільне сортування сміття, озеленення міста…, – для населення це означатиме значне скорочення комунальних витрат, для країни – економію ресурсів і підвищення продуктивності промисловості, для довкілля – зменшення викиду парникових газів, тощо.

«Через фільм ми намагались зробити зрозумілою та доступною інформацію про енергозбереження для широкого загалу. Про те, як заощаджувати енергоресурси та про глобальні наслідки, якщо цього не робити. Усі герої фільму це реальні хмельничани, які розповідають про те, чому тематика енергоефективності увійшла в їх життя та який результат це принесло. Наша мета – пояснити мешканцям міста, що якщо ми хочемо жити в екологічному місті для цього мають прикласти зусилля усі», – розповів Степан Кушнір, голова правління ГО «Хмельницький молодіжний клуб розвитку».

Спершу автори порушили тему глобального потепління і його катастрофічних наслідків для планети, а потім на прикладі окремих хмельничан показали, що можна зробити для того, аби зменшити свій негативний вплив на довкілля.

«Навчитися бути енергощадним досить просто, – каже Тетяна Гуща, одна із авторів фільму і героїня стрічки. – Розпочати можна зі звичайних дій: замість центрального освітлення використовуйте лампу, або торшер; вимикайте світло, виходячи з кімнати; коли не користуєтеся приладами, вимикайте їх із розетки; використовуйте душ, а не ванну і закручуйте кран, коли чистите зуби. При розумному споживанні, можна зберегти більше 25% електроенергії і заощадити до 400 літрів води. Час кожному з нас усвідомити свою відповідальність за майбутнє планети. І завдання мінімум цього фільму – примусити замислитись, а завдання максимум – мотивувати когось змінитись».

Фільм «Енергоефективне місто» зняли у рамках міжнародного проекту «CLEEN», який одночасно проходить у чотирьох країнах: Україні, Грузії, Молдові і Вірменії. А у Хмельницькому проект реалізовує ГО «Хмельницький молодіжний клуб розвитку».

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую