ye-logo.v1.2

«Повір у себе»: як у хмельницькій школі здобувають освіту «особливі» діти (ФОТО, ВІДЕО)

Суспільство 6972
Корекційні заняття з "особливими" дітьми
Корекційні заняття з "особливими" дітьми. Фото: автора

Для дітей з особливими потребами тут створені усі умови для здобуття освіти.

Закон про інклюзивну освіту в Україні діє лише п’ять місяців. Цей документ не лише гарантує школярам з особливими освітніми потребами індивідуальне чи дистанційне навчання, а й гарантує фінансування з держбюджету для облаштування необхідним загальноосвітніх шкіл.

Урядовці стверджують – тепер відмовити у прийомі до школи дітям з особливими потребами не вправі жоден із навчальних закладів. Нині лише трохи більше 4 тисяч отримують таку освіту, а потребують її – мало не 1 мільйон маленьких українців.

В Хмельницькому є п’ять навчальних закладів у яких навчаються діти з особливими потребами – СЗОШ №8, СЗОШ № 15 імені Олександра Співачука, СЗОШ№21, СЗОШ №24 та НВК №7.

Звичайна школа для незвичайних дітей

Бігати по коридорах під час перерви, за декілька секунд подолати дванадцять східців та встигнути на урок раніше за вчителя… це звична справа для звичайних учнів, але не для усіх. Школярам з особливими освітніми потребами самостійно такий шлях не здолати.

В інклюзивній школі діти з різними нозологіями навчаються разом із здоровими школярами.

Проте у Хмельницькому, у спеціалізованій загальноосвітній школі №8, для «особливих» учнів створюються практично усі умови для легкого та комфортного навчання. Там встановлені пандуси і ліфт, спеціальні вбиральні з поручнями, а ще є асистенти вчителів.

«У нашій школі навчається 815 учнів. Тут діють 17 інтегрованих класів, у яких навчаються 46 діток з фізичними та розумовими вадами. Коли наш педагогічний колектив вирішив, що ми зможемо допомогти таким діткам, то ми почали дуже багато працювати в цьому напрямку. Наші вчителі їздили неодноразово за кордон та переймали досвід інших інклюзивних шкіл. Ми намагаємося створити усі умови, аби цим діткам було комфортно у нас. Попереду багато планів – створити сучасний клас для лікувальної фізкультури, покращити матеріально-технічну базу закладу та багато іншого», - ділиться планами директор школи №8 Сергій Коріньовський.

Педагоги школи показуюють фото радісних моментів, які пережили їхні учні.

Для «особливих» діток – пандуси, ліфт та асистенти

Щоб побачити, у яких умовах, у звичайній школі навчаються «особливі» діти, ми завітали на один урок і побачили все на власні очі. Допомагав нам 11-річний Андрій Сороковський, який пересувається за допомогою інвалідного візка. Хлопчик детально розповідає: до школи потрапляє через центральний вхід, який облаштований пологим пандусом. Андрійко прогулявся з нами по коридорах школи та показав, як легко йому потрапити на інший поверх за допомогою ліфту.

  

11-річному Андрію Сороковському допомагає вчитель-асистент. 

«Якщо мені важко, мені допомагає вчитель-асистент або мої друзі», - каже Андрійко. На уроках він сидить за першою партою поруч зі своєю подругою, яка зізнається нам, що її друг добре вчиться і навіть ніколи в неї не списує. У кінці нашої розмови Андрій сказав, що дуже радий ходити до цієї школи, адже почувається там звичайною дитиною. 

Вчитель-асистент Олена Венгер допомагає Івану Грищуку під час уроків. Хлопчик захоплюється плаванням та має у ньому неабиякі здобутки.

Загалом, у даній школі з «особливими» дітьми працює 8 асистентів, які допомагають учням не тільки під час уроків, а й на перервах. «Є учні з різними нозологіями. Дехто може обходитися без допомоги, а декому важко. В такому випадку у нас є персонал, який завжди поруч «особливих» дітей», - розповіла заступник директора з виховних потреб Олена Малюкова.

Ученицю 9-В класу Евгенію Пилипчук знають усі як письменницю, адже дівчинка у свої юнні роки вже має власні збірки віршів.

«Повір у себе!»

Так звучить девіз цієї школи. Директор навчального закладу Сергій Коріньовський каже, що ці слова вибрані невипадково.

«Ми хочемо, що усі учні, незважаючи на хворобу, вірили у себе. Діти з особливими потребами повинні знати, що вони можуть досягти в житті неабияких вершин», - каже Сергій Петрович.

А ще СЗОШ №8 вчора святкувала 55 років з моменту відкриття. Свою історію навчальний заклад розпочав на початку 60-тих. Спочатку діти навчалися без води та світла, адже мікрорайон Ракове саме розбудовувався. Зараз – це сучасний загальноосвітній заклад, у якому є сучасні комп’ютерні класи, спортзал та зручна їдальня з смачною їжею. 

Виставка робіт "особливих" учнів.

До цієї дати учні та педагогічний колектив готувався декілька місяців. До створення святкового концерту долучилися не лише педагоги, переможці міських та обласних олімпіад, конкурсів та змагань, а й діти з особливими потребами. Женя Ковальчук, яка навчається в інклюзивному класі та має свою збірку віршів, зачитала присутнім власні вірші, а наш екскурсовод Андрійко представив свої картини, які створює за допомогою підручних засобів.

Заступник директора з виховних потреб Олена Малюкова показує роботу 11-річного Андрія Сороковського.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую