ye-logo.v1.2

Закон про реінтеграцію Донбасу: не всі нардепи від Хмельниччини проголосували «за»

Суспільство 2566
Тепер АТО називатиметься заходами із забезпечення національної безпеки та оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях
Тепер АТО називатиметься заходами із забезпечення національної безпеки та оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях. Фото: wartime.org.ua

Верховна Рада України ухалила проект закону «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях».

«Закон підтримали 280 депутатів - представники усіх фракцій парламенту, окрім «Опозиційного блоку», - повідомляє українська служба «BBC». У законодавстві України Росію вперше визнають агресором та окупантом через її дії у Криму та на Донбасі.

Серед 280 депутатів Верховної Ради, які проголосували «за» - семеро представників від Хмельниччини. А саме: Роман Мацола, Сергій Мельник, Володимир Мельниченко, Андрій Шинькович (всі «БПП»), Олександр Ксенжук («Народний фронт»), Олександр Герега (позафкраційний) та Сергій Лабазюк («Воля народу»). Єдиним, хто з наших не підтримав проект, який скорочено називають «про деокупацію Донбасу», став Віктор Бондар з фракції «Партія «Відродження». Він, за даними парламентського сайту, був відсутнім.

«Під час обговорення кілька разів наголошувалося, що цей документ визнає Росію агресором і окупантом, - пише «Українська правда». - У самому тексті закону є дві згадки про Росію-агресора (у преамбулі і прикінцевих положеннях), а також одна згадка "держава-окупант" (у ст.7). Дії РФ на території Донецької і Луганської областей у тексті закону названі «збройною агресією Російської Федерації».

«Російська Федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань Російської Федерації», - вказується у преамбулі.

Наголошується, що тимчасова окупація Російською Федерацією територій України незалежно від її тривалості є незаконною і не створює для Росії жодних територіальних прав.

«Депутати почали розгляд документа в другому читанні 16 січня, весь цей час вони розглядали поправки до законопроекту, яких було 673, - повідомляє «Радіо Свобода». - Більшість із цих правок депутати не підтримали. Зокрема, не отримала підтримки пропозиція внести до документу поправку, що пропонує денонсувати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією».

«Після багатьох суперечок з тексту проекту прибрали згадку про необхідність виконання Мінських угод, проти чого протестували багато депутатів, - пише «ВВС». - На вимогу депутатів до закону додали, що початок окупації частини України - це анексія Криму. Проте чітку дату не вказали, натомість є посилання на кримський закон від весни 2014 року, де початком анексії вважають 20 лютого 2014 року».

Зауважимо, що закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую