ye-logo.v1.2
12 Липня, 2020

На Хмельниччині майже 40 відсотків безробітних мають вищу освіту

Суспільство 1735
Сергій Черешня розповів що відбувається на ринку праці області
Сергій Черешня розповів що відбувається на ринку праці області. Фото: автора

Минулого року до служби зайнятості звернулось 40 тисяч осіб.

У 2017 році на обліку у службі зайнятості області було більше 40 тисяч осіб. Половині із них знайшли роботу. Як повідомив директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня, станом на 1 січня 2018 року кількість зареєстрованих безробітних 12 тисяч осіб, а це на 24% менше, ніж у цей же час минулого року.

«У січні ми мали 2500 вакансій. Це майже на 100% більше ніж в минулому році. Але чому така ситуація на ринку праці і чому не кожен може знайти собі роботу. По-перше, це професійний дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили, який значно впливає на швидкість працевлаштування. По-друге, міграційні процеси. Люди їдуть туди де зручніше. Ми потроху переходимо до світового досвіду, де людина живе там де є робота, а не вимагає роботи там де вона живе», - розповідає Сергій Черешня.

За його словами, в Україні 80% випускників здобувають вищу освіту, 20% професійну. На Хмельниччині минулого року з усіх зареєстрованих безробітних 39% мало вищу освіту.

«У 2017 році випускників школи, які звернулися до нас з проханням пошуку роботи майже не було. Випускників вишів - 631 особа і профтехзакладів 117осіб. Серед безробітних випускників ВУЗів 40% навчались в галузі соціальних наук, бізнесу та права, майже 20% отримали освіту в галузі охорони здоров’я і освіти, 9% - гуманітарії. Серед випускників профтехзакладів майже 40% робітники з інструментом, 42% із сфери торгівлі і послуг», - розповів начальник.

Сергій Сергійович додав, що такий професійний дисбаланс по всій Україні, бо люди обирають топові професії і напрямки вищої освіти. Абітурієнти й не задумуються над тим, як у них в подальшому складеться доля і як вони потім зможуть знайти роботу

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Потрібні послуги

  Так  Ні, дякую