ye-logo.v1.2

Історія однієї школи: де взяти мільйон гривень на "рівному місці"

Суспільство 8639
Директор Хмельницького НВК розповів, як заробити гроші для школи
Директор Хмельницького НВК розповів, як заробити гроші для школи. Фото: автора

Ремонт, мультимедійні засоби, канцелярія, премії вчителям та учням – усе це школа може забезпечити собі сама.

Грошові надходження в школу залежать не тільки від держави. Вона й сама може "заробляти" гроші, якщо вдало використовувати наявні ресурси навчального закладу. Серед хмельницьких шкіл найкраще це вдається у НВК №10. Вже другий рік поспіль оборот коштів у навчально-виховному комплексі перевищує мільйон гривень.

Як розповів директор НВК №10 Віктор Грищук, з них близько двохсот тисяч в рік витрачається на потреби школи. Зароблені гроші розподіляються за трьома статтями: товари, послуги і товари довгого користування. Є ще й окрема стаття витрат на премії вчителям і учням, відшкодування витрат на поїздки вчителям.

"У порівнянні з іншими школами, в нас дійсно найбільший прибуток. Це дає можливість розпоряджатися грошима на свої потреби: проводити ремонти, закупляти мультимедійні засоби, канцелярію, видавати премії, - говорить Віктор Дмитрович. – Два роки у нас оборот засобів більше мільйона гривень, через це ми стали платниками ПДВ. Але, звісно, це не значить, що ми заробили мільйон".

Звідки гроші

Є кілька основних показників, звідки поступають кошти на рахунок школи. Насамперед НВК №10 заробляє завдяки здачі шкільних приміщень в оренду.

"У школі є основний і спеціальний фонди. Основний – гроші з бюджету, спеціальний – гроші, які заробляє школа самостійно. Звідки може заробити школа? У першу чергу з орендарів, а у нас їх десять. Також є виручка з їдальні, буфету", - зазначає Віктор Грищук.

Це не означає, що школа здає в оренду навчальний корпус, а лише те, що вони займають окремі приміщення на території комплексу, а після 16 години орендують і басейн закладу. До тих пір у басейні займаються учні школи під час фізкультури.

Їдальня відремонтована за кошти школи

За словами директора, гроші також надходять з виручки їдальні.

"У нас навчається 1420 дітей. Після того, як ми зробили ремонт шкільної їдальні, деякі батьки стали також харчуватися у нас, коли приходять з роботи за дітьми. Обід у нашій їдальні коштує до 30 гривень, де ще можна за такі гроші повноцінно пообідати? А це окремий прибуток".

 

Один комп'ютерний клас також відремонтований за гроші школи, ще один на черзі

Рекомендації для шкіл

Якщо у школі є якісь додаткові приміщення, де не займаються діти, то чому їх б не здати. Важче, коли школа маленька і орендарів немає. На думку директора НВК №10, єдине, як вони можуть заробити гроші – з їдальні та буфету.

"Раніше ще можна було отримати невеликий дохід з групи продовженого дня, але тепер міська рада, як відомо, дає на це бюджетні гроші. З одного боку це добре, бо батьки не витрачають свої кошти, а з іншого – школа втратила хоч, маленький, але прибуток".

За сучасних умов школа може самостійно заробляти кошти на свої потреби. Єдине, що важливо: вміло використати наявні ресурси закладу і направити їх в потрібне русло.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую