ye-logo.v1.2
21 Лютого, 2019

Визволення Проскурова: хмельничани вшанували полеглих у боях за місто

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 814
Хмельничани вшанували пам'ять визволителів міста від нацистських окупантів
Хмельничани вшанували пам'ять визволителів міста від нацистських окупантів. Фото: автора

25 березня минає 74 роки від Дня визволення міста Хмельницького від нацистських окупантів.

Сьогодні, 23 березня, хмельничани вшанували пам’ять визволителів міста від нацистських окупантів. Близько сотні містян на військовому кладовищі поклали квіти до меморіалів.

Минуло 74 роки, як війська Першого українського фронту звільнили Проскурів від окупаційної неволі. 30 військових частин і з’єднань, які найбільше відзначились в боях за місто, отримали почесне найменування «проскурівські». 12 полків та дивізій нагороджені орденами. Під час визволення віддали своє життя 3 252 наших воїни.

«Події, які відбувалися 74 роки тому - це було звільнення і міста, і області, яка на той час називалась Кам'янець-Подільською. Область звільнена від німецьких фашистів в результаті успішного проведення Проскірвсько-чернівецької операції. За звільнення нашої області загинуло біля 30 тисяч військовослужбовців. Тоді боролися із нацистами і партизани, яких тоді називали радянськими партизанами» - розповідає голова обласної ради організації ветеранів Володимир Купратий.

Покладання відбулось на військовому кладовищі

За його словами, на території області за період фашистської окупації було розстріляно і замучено 478 тисяч осіб. Голова додає, що ті, хто сьогодні захищає нашу країну на Сході - послідовники ветеранів Другої світової війни. Вони онуки і правнуки визволителів нашої області.

Вшанувати пам'ять визволителів прийшли школярі

Посадовці також поклали квіти до меморіалів


 

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас