ye-logo.v1.2
28 Вересня, 2020

Кам’янецького сапера нагородили медаллю НАТО

Суспільство 1620
Пилипа Гука нагородили  «Медаллю НАТО за особливі заслуги під час проходження служби»
Пилипа Гука нагородили «Медаллю НАТО за особливі заслуги під час проходження служби» . Фото: із фейсбук-сторінки Андрія Агєєва

Пилип Гук виконував завдання в Ісламській Республіці Афганістан.

Сьогодні, 2 квітня, у Центрі розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України «Медаллю НАТО за особливі заслуги під час проходження служби» нагороджено інструктора відділення спеціальної підготовки лейтенанта Пилипа Гука. Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбуці cпецкор інформвідділу збору та обробки інформації з регіонів Центрального друкованого органу Міноборони України "Народна армія" Андрій Агєєв.

«У нагородному листі зазначено, що перебуваючи в складі Міжнародних сил із сприяння безпеки в Ісламській Республіці Афганістан лейтенант Пилип Гук дотримувався найкращих традицій Альянсу, демонструючи надзвичайну хоробрість та вагомий внесок щодо виконання поставленого завдання, через які він отримав повагу та визнання серед усіх представників Альянсу. Подібною нагородою в Україні відзначено лише двох військовослужбовців, які брали участь в миротворчих операціях» - йдеться у дописі.

Спецкор пише, що лейтенант Пилип Гук, відзначився винятковими заслугами під час проходження служби в якості оператора із знешкодження саморобних вибухових пристроїв (СВП) в операції «Рішуча Підтримка» в провінції Герат (Ісламська Республіка Афганістан).

Вранці 23 травня 2017 року лейтенанту Гуку та його групі було поставлено завдання знешкодити замінований автомобіль марки Toyota. Завдання ускладнювало те, що сам автомобіль знаходився у передмісті населеного пункту, що не дозволяло його знищити на місці виявлення.

«Оцінивши ситуацію лейтенант Гук вирішив використати пристрій з дистанційним керуванням для візуальної перевірки салону автомобіля, під час якої камера зафіксувала 4 ємності жовтого кольору, детонуючий шнур та каністри з пальним між переднім та заднім сидіннями транспортного засобу. Через те, що пристрій з дистанційним керуванням не зміг отримати доступ всередину автомобіля, офіцер підійшов до транспортного засобу, відчинив його двері та за допомогою спеціального обладнання для дистанційної роботи сапера, витягнув небезпечний вантаж з транспортного засобу. Після цього смертельну знахідку було вивезено у безпечне місце та знищено», - додає Андрій Агєєв.

Командування НАТО високо оцінило професіоналізм, хоробрість, рішучість та самовіддачу українського офіцера-сапера, який ризикуючи власним життям швидко виконав поставлене завдання і забезпечив безпеку мирного населення та персоналу Навчально-тренувального табору – «Захід».
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую