ye-logo.v1.2

Великдень без сюрпризів або Який термін придатності продуктів великоднього столу

Суспільство 7581
Крашанки, паска, шинка – це лише невелика частина того, що готують в родинах на Великдень
Крашанки, паска, шинка – це лише невелика частина того, що готують в родинах на Великдень. Фото: lady.tochka.net

Причиною псування багатьох продуктів є їхнє неправильне зберігання.

Перед світлим святом Великодня, кожна господиня готує смачні страви на великодній стіл, адже це свято найбільше для усіх християн. Крашанки, паска, шинка – це лише невелика частина того, що готують в родинах на Великдень.

Зазвичай, усе готується «про запас». Але як зберігати приготовлені страви правильно і скільки їх термін придатності до вживання розповіла лікар з гігієни харчування Хмельницького міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Валентина Щавінська.

Скільки зберігати яйця?
«Питання про те, скільки можна зберігати курячі яйця, виникає у господині тоді, коли їх в будинку багато: перед Великоднем і після свята. Відповісти на нього не складно. Варені яйця зберігаються в холодильнику до 7 днів, сирі – до 28 днів при дотриманні певних умов», - розповіла медик. - Пасхальне забарвлення не впливає на зберігання яєць, якщо мова йде про натуральні барвники (цибулинне лушпиння, куркума, буряковий сік). Вони зберігаються, як і звичайні варені яйця - не довше тижня. Якщо ж їх декор був виконаний за допомогою термоплівки, термін зберігання зменшується на 1-2 дня, так як вона не дає продукту дихати. Крім того нерідко при неправильно проведеній процедурі декорування термоплівкою під нею залишається трохи води, яка з плином часу набуває неприємний затхлий запах. Такі яйця їсти не варто».

Паску можна зберігати не більше тижня
Незважаючи на те, що напередодні Великодня прилавки продуктових магазинів заставлені пасками, чимало господинь готують цю страву самотужки. Вершкове масло, багато яєць, молоко, багато родзинок та сухофруктів – усе це робить великодню випічку смачною та натуральною.

«Якщо випічка натуральна, без будь яких консервантів, її термін придатності до споживання при кімнатній температурі не повинен перевищувати дві доби. Здоба, яка має високий вміст жиру (містить масло та молоко) має здатність швидко псуватися – її вражає цвіль та пліснява, - каже Валентина Щавінська. - Деякі господині упаковують випічку у пластикову плівку, що призводить до конденсації вологи на її внутрішній поверхні. Це створює умови для зростання грибка. Є винахідниці, які випічку заморожують, тим самим продовжують її термін дії. Але цього категорично робити не можна. Замороженню підлягає лише сире тісто – чи то листове, чи здобне».

На думку лікаря, найкраще паску загорнути в паперовий пакет і зберігати її в холодильнику. При таких умовах – здобу можна зберігати до 7 днів. Найкраще, перед вживанням, паску розігріти на водяній бані, тоді вона стане м’якою та ще більш ароматною.

Як зберігати шинку
Смачна ароматна шинка – це улюблений продукт багатьох українців на великодніх столах. Аби цей продукт довго залишався свіжим, його зберігають в холодильнику, загорнувши при цьому в пергаментний папір. Термін зберігання шинку у холодильнику – не більше тижня. Краще всього після трьохденного зберігання в холодильнику шинку підсмажувати перед подачею на стіл. Якщо ви помітили явні ознаки зіпсованого продукту, не вживайте шинку в їжу навіть після термічної обробки.

Стандартні терміни зберігання шинки
1. Печена шинка за стандартом має термін придатності 5-7 днів. Розрізану шинку варто зберігати в холодильнику не більше трьох діб.
2. Сирокопчена шинка в оболонці може зберігатися від 4 до 6 тижнів. Для цього не обов’язково використовувати холодильник. Можна зберігати таку шинку в темному прохолодному місці.
3. Копчено-запечена шинка може зберігатися в холодильнику від 5 до 8 діб.
4. Сиров’ялену шинку можна зберігати від 150 до 180 діб.
5. Хамон у не розрізаному вигляді можна зберігати в холодильнику до одного року.
6. Час зберігання шинки прошутто – від 120 до 150 діб.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую