ye-logo.v1.2

Комп'ютери купують, а система "висить": як на Хмельниччині підписують декларації з лікарями

Суспільство 2811
На Хмельниччині за перших 10 днів підписали понад три тисячі декларацій з лікарем.
На Хмельниччині за перших 10 днів підписали понад три тисячі декларацій з лікарем.. Фото: medcv.gov.ua

Офіційно процес підписання декларацій між лікарем і пацієнтом розпочався 2 квітня.

За цей час в області підписали офіційно вже понад три тисячі декларацій, а якщо врахувати ті, що були підписані за період тестової роботи, у паперовому вигляді, в рази більше. Про це сайту «Є» розповіла головний спеціаліст з питань первинної медицини відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров'я ОДА Ольга Трач.

«Офіційно процес підписання декларацій розпочався 2 квітня, за тиждень ми маємо вже понад три тисячі підписаних. Ситуація ускладнюється тим, що у перші дні всі почали підписувати декларації, і система eHelth, у якій будуть реєструватися усі договори між лікарем і пацієнтом, перегружена і почала «підвисати», – пояснює Ольга Володимирівна.

За її словами, раніше було розпорядження МОЗу, щоб працювати у тестовому режимі, і всі підписували декларації у паперовому вигляді. Зараз прийшов лист про те, що якщо заклад охорони здоров’я не під’єднаний до єдиної інформаційної системи, то він не може підписувати декларації, бо вони дійсні лише тоді, коли підписані в електронному вигляді.

«Тому, насправді підписаних декларацій у нас в області в рази більше, але оскільки вони ще не переведені у електронну систему ми не можемо їх рахувати як такі, що укладені», – пояснює Ольга Трач.

Частина районів та громад уже активно закуповують техніку і проводять навчання для лікарів.

У Хмельницькому, станом на 10 квітня, вже підписано майже півтори тисячі декларацій, адже офіційно підписна кампанія триває всього десять днів і поки все ще налагоджується, пояснює начальник управління охорони здоров’я Хмельницького Борис Ткач.

За його словами, комп’ютерним обладнанням забезпечені достатньо для того, щоб підписувати декларації.

«Вимога щоб усі робочі місця були обладнані технікою є обов’язковою уже на той момент, коли лікарі будуть підписувати контракти із Національною службою здоров’я. Зараз же достатньо одного комп’ютера на амбулаторію. Тому необхідний мінімум ми маємо. Зараз триває процес закупівлі, один тендер уже відбувся, ще один – у найближчий час», – пояснює Борис Ткач.

Він каже, що впродовж місяця комп’ютерами буде забезпечено кожне робоче місце в амбулаторіях міста.

До прикладу, у Новоушицькій об’єднанній тергромаді, ще у грудні виділили 136 тисяч гривень на закупівлю 9 комп’ютерів для лікарів, щоб підключитися до електронної мережі.

«Закуплені комп’ютери ми роздали лікарям і провели відповідні навчання. З 1 квітня, коли стартувала підписна кампанія, ми ввели в базу даних усіх лікарів і маємо вже понад сотню укладених декларацій», – пояснює головний лікар Новоушицького центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) Наталя Фіначеєва.

Згідно із вимогами Мінохорониздоров’я, кожен лікар повинен бути забезпечений комп’ютерною технікою та принтером. Тому у селищній раді виділили додатково кошти на техніку.

«Вимоги такі, що кожен лікар повинен бути забезпечений комп’ютером і принтером. Тому кілька днів тому ми із бюджету громади виділили понад 157 тисяч гривень на придбання комп’ютерної техніки для реформування медичної галузі та можливості роботи в системі eHelth. Комп’ютери вже замовлені і через дуже короткий термін всі лікарі матимуть їх у своїх кабінетах», – каже голова громади Олег Московчук і додає, що окрім техніки для ПМСД, виділили кошти ще й на медичне обладнання для Новоушицької районної лікарні.

До речі, за словами Ольги Трач, найактивніше декларації підписують у Кам’янці-Подільському, там вже понад 600 договорів.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую