ye-logo.v1.2
6 Липня, 2020

У хмельницькій школі штовханина між першачками закінчилася заявами до поліції і прокуратури від батьків

Суспільство 6240 2
На цьому конфлікт не вичерпано, обидві сторони батьків вимагають вибачень
На цьому конфлікт не вичерпано, обидві сторони батьків вимагають вибачень. Фото: автора

Педагоги кажуть, все б минулося тихо, якби не втрутилися сторонні.

Днями у мережі Фейсбук з’явилося повідомлення від одного з громадських активістів Хмельницького Артура Строжука про прикрий інцидент, який трапився у хмельницькому колегіум імені Володимира Козубняка (колишня школа №16). У п’ятницю, 13 квітня, першокласник під час перерви, штовхнув свого однокласника, внаслідок чого останній впав і вдарився головою. Як написав хмельничанин, після цього вчителька зателефонувала батькам обох хлопчиків.

«Батьки того, що штовхнув, були на той час в іншому місті та повідомили, що будуть за півтори години. А от батьки «потерпілого» виявились на місці, і моментально були в школі цілою «штурмовою групою» з трьох осіб. Далі вчителька зробила не те, щоб неочікуваний, а достойний кримінального переслідування вчинок, – вона віддала дитину стороннім людям (родичам другого хлопчика), просто вивела його посеред уроку, і ті дитину півгодини «виховували»: штурхали, кричали, погрожували. Тепер дитина має психічну травму», - заявив активіст.

Повідомлення про цей випадок моментально розійшлося мережею та викликало жваве обговорення серед користувачів соцмережі. Одні засуджувати дії з боку вчительки та мами постраждалого школяра, інші ж «стали на захист» освітянки.

Журналісти Сайту Є вирішили дізнатися, що ж насправді трапилося у школі. Як виявилося, з приводу цієї ситуації у навчальному закладі організували справжнє розслідування, залучивши працівників Департаменту освіти і науки міської ради. Вчора, 18 квітня, у їх присутності батьки обох хлопчиків розповіли свої позиції стосовно подій, що відбувалися. Імена та прізвища  вони відмовилися вказувати у нашому матеріалі.

Що ж насправді трапилось

За словами вчительки і мами постраждалого, з хлопчиком, що вдарив однокласника, розмова тривала кілька хвилин, ніхто на нього не кричав і тим більше не штовхав.

«Я попросила покликати до мене його, щоб запитати чи мій син його образив. Той сказав, що ні. Це все. Інна Василівна була присутня при цьому. Я його не трясла, - говорить мама постраждалого хлопчика. - Моїй дитині нанесена шкода. Моя дитина впала, вона не ходить в школу. А винними залишилися я і вчителька».

Зараз постраждалий хлопчик на лікарняному. У міській травматології в нього діагностували забій частини голови справа, підозру на закриту черепно-мозкову травму і струс мозку.

Батьки іншого хлопчика стверджують, що вчителька не мала права виводити їхню дитину з уроку і дозволяти говорити з нею стороннім людям.

«Зі слів дитини, Інна Василівна вивела його з уроку музики на коридор. Там мама однокласника зробила йому допит, а бабуся збоку кричала і погрожувала. Він мовчав при цьому, бо йому було страшно і в нього тряслись ноги, - говорить мама першокласника, якого вивели під час уроку на коридор. - Ми написали заяву у поліцію, що відбулася така ситуація, що сторонні люди розмовляли з моїм сином у той час, коли він був у школі і погрожували йому. Попросили у цьому розібратися правоохоронні органи».

Вона ж додала, що до батьків іншого школяра вони претензій не мають, однак вчителька повинна вибачитись і понести покарання.

«Я готовий був допомогти і вибачитись за свого сина перед іншими батьками, але вчителька сказала, що мені це не допоможе, - зізнається батько хлопчика. - І хоча ми просили довчитися до кінця навчального року, вона заявила, щоб ми з її класу перейшли. У п’ятницю ввечері ми знову говорили довго по телефону з вчителькою. Вона почала нам погрожувати батьківськими зборами, які й спланувала на 8-му ранку в понеділок».

«Під час батьківських зборів прозвучала фраза: наша дитина несе потенційну небезпеку для інших дітей, які навчаються в цьому класі. Формат зборів був такий, щоб налаштувати інших батьків проти нашого сина», - додає жінка.

Позиція батьківського комітету класу

Водночас батьки однокласників, які не причетні до конфлікту, розповідають, що їхні діти регулярно скаржаться на агресивну поведінку першачка. За їх словами, з початку навчального року було багато випадків, коли він ображав дітей.  При цьому протягом першого навчального року, його вже встигли перевести з одного класу в їхній.

«Моя дитина постійно вдома жалілася, що у них в класі є хлопчик, який всіх провокує і ображає. Це був не поодинокий випадок, а відбувалося систематично», - говорить одна з мам.

При цьому жінки підтримують вчительку, й не вірять, що вона дозволила б іншій людині завдати шкоди комусь з учнів. «Ми говорили з своїми дітьми, які були свідками події. Тоді на коридорі хлопчик вдарив з такою силою об стіну свого однокласника, що той втратив свідомість. Вся увага була зосереджена на самопочутті травмованого. У нападника ж лише перепиталися, що трапилося», - повідомила ще одна мама.

Директор Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка Оксана Віхтюк пояснює, що насправді все відбувалося не так, як вказав активіст на сторінці у Фейсбук.

«Зараз багато батьків пишуть не в соцмережах, а на стіл мені кладуть заяви, що Інна Василівна Козубняк гарний і кваліфікований педагог. Батьки хлопчика, який вдарив однокласника, просилися самі до цієї вчительки. Не зважаючи на подію, школяр і далі ходить на уроки, нікуди переводити ми його не будемо, якщо цього не хочуть батьки, - каже Оксана Василівна. - Діти завжди штовхали і штовхатимуть один одного. Якби у справу не вмішалася стороння людина, батьки вирішили б проблему самостійно і ця справа не набула такого розголосу».

"Чужий" у школі

Мова йде про те, що під час батьківських зборів у колегіумі був присутній представник громадської організації, який і надав розголосу цій справі. А мама потерпілого школяра стверджує, що активіст погрожував їй після зборів, тому вона написала заяву до прокуратури.

«Моя дитина регулярно скаржиться, що його бив цей хлопчик. Той вийпадок був останньою краплею. Я хочу сина здоровим віддавати і таким же здоровим забирати зі школи. Але ми не можемо сказати слова проти хлопчика. Бо цей автомайданівець після зборів погрожував моєму життю, наговорив багато образливого. Є свідки. Після цього я написала заяву в прокуратуру. І заберу її тоді, коли він вибачиться», - зазначила хмельничанка.

Далі буде...

На цьому зустріч з батьками завершилася. З вчителем представники Департаменту пообіцяли поговорити та провести відповідну роботу найближчим часом.

«З боку вчителя були допущені порушення і помилки. З нею у нас педагогічна розмова буде. Потерпілі не мають за що вибачатися. Дитина далі буде вчитися в цій школі, її ніхто не вижене. Все втихомириться і забудеться. Ми ж просимо батьків хлопчика, який штовхнув однокласника, вплинути на те, щоб активіст попросив вибачення у мами травмованого за сказане», - підсумувала головний спеціаліст відділу загальної середньої освіти Хмельницької міської ради Майя Мисик.

Чим закінчиться історія, чи отримають бажані вибачення обидві сторони батьків і чи покарають за допущені помилки вчительку, ми повідомимо пізніше на Сайті Є.

Коментарі:

Юлія 19.04.2018 16:54

Я також маю першачка. І у нас в школі траплялися схожі інциденти. Питання до адміністації школи: чому психологи не займаються з гіперактивними дітьми, чому вони не вчать дітей комунікувати один з одним, зглажуючи гострі сторони конфлікту???? Чому це має втручатися поліція. Залучайте кваліфікованих розумних психологів.

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую