ye-logo.v1.2
25 Березня, 2019

На Городоччині горіла старовинна синагога (ФОТО)

Алла СОБКО Суспільство 1273
Недіючим приміщенням виявилася синагога, яка внесена до списку історичної спадщини
Недіючим приміщенням виявилася синагога, яка внесена до списку історичної спадщини. Фото: прес-служби ДСНС

Пожежа сталася в понеділок.

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій повідомили, що 30 квітня о 17:09 надійшло повідомлення про пожежу недіючої будівлі на вулиці Шевченка в селі Кузьмин Городоцького району. До місця події прибули рятувальники 39-ї Державної пожежно-рятувальної частини у складі 5 осіб. Працівники ДСНС пожежу площею 100 кв. м ліквідували. Причина виникнення пожежі встановлюється.

Недіючим приміщенням виявилася синагога, яка внесена до списку історичної спадщини. Голова села Тетяна Даць каже, до Другої світової війни євреї складали третину населення Кузьмина. Якщо підрахувати по кількості, то це близько сотні сімей.

"За німецької окупації майже всі вони були вивезені до Ярмолинецького гетто і знищені. Після війни повернулися лише двоє, які одружилися на українках, але служби у синагозі не були відновлені", - каже Тетяна Михайлівна.

Синагога була зведена у тридцятих роках ХІХ століття. Після війни, у 50-х роках, у синагозі була крамниця тодішнього Кузьминського сільпо. Згодом, місцевий колгосп планував там облаштувати пекарню, навіть кілька різів випікали хліб. Але щось у них не склалося і приміщення почали використовувати як склад, а пізніше - як пункт прийому склотари.

Приміщення синогоги останні роки стояло пусткою, а всередині утворилося стихійне звалище. Тетяна Даць каже, сільська рада зверталася до Районного споживчого товариства, щоб ті передали історичну пам'ятку на баланс села, але тамвідмовлялися.

"Нещодавно нам повідомили, що синагоги на балансі РайСТ немає, її якимось чином списали", - каже Тетяна Даць.

Приміщення синагоги значилося як недіюче і не було на балансі сільської ради.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Все для саду та городу