ye-logo.v1.2
25 Березня, 2019

Герой України – посмертно і понад 250 офіцерів: прикордонники відзначили сторіччя служби

Ангеліна Мовчан Суспільство 2670

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Починаючи з цього року День прикордонника Україна відзначає 30 квітня.

До цього року, починаючи із 2003, своє свято прикордонники відзначали 28 травня.

За словами ректора Національної академії Державної прикордонної служби України, генерал-майора Олега Шинкарука, день 30 квітня присвячений подіям кінця квітня 1918 року.

«Це день, коли слов'янська група окремої запорізької дивізії армії УНР під командуванням полковника Володимира Сікевича, звільнивши велику частину Донбасу, вийшла на міжнародно визнаний кордон УНР з Російською Радянською Республікою і Донською республікою», – зазначив Олег Шинкарук.

У переддень професійного свята, на Софіївській площі у Києві, Національна академія держприкордонслужби урочисто випустила зі своїх лав 255 офіцерів-прикордонників.

Також під час урочистостей Президент України присвоїв звання Героя України за виняткову особисту мужність і героїзм виявленні під час захисту Державного суверенітету, за вірність військовій присязі полковнику Євгену Пікусу посмертно. Нагороду із рук Президента отримала мати полковника-прикордонника Анна Пікус.

Вітаючи колектив та керівництво академії, сьогодні 2 травня, ректор Олег Шинкарук вручив майору Ользі Лемешко пагони підполковника, привітав зі званням, а особовому складу зазначив, що на прикордонників покладається велика відповідальність, адже Україна могла бути цілісною ще сто років тому.

Урочисті заходи до Дня прикордонника відбулися сьогоні, 2 травня.

«Відзначаючи дні та свята, які пов’язанні зі становленням України, ми розуміємо, що могли б уникнути цих невиправданих жертв, які несе зараз Україна. Якщо поринути у часи Тараса Шевченка, то всі ті загрози, які маємо сьогодні, й тоді були. Виходить, що кожне покоління щось не доробляє у плані забезпечення нашої державності, територіальної цілісності та Незалежності. Можливо, ворог такий підступний, що приборкує наші амбіції та бажання бути незалежними,але через деякий час знову проявляє агресію. Тому сьогодні нашому поколінню випала історична місія – забезпечити Незалежність та територіальну цілісність держави, що ми і робимо. Тому усі ці дати важливі, нашу українську справжню, а не переписану історію, потрібно знати і на ній виховувати наших молодих офіцерів. Нам треба все зробити задля того, щоб кордони нашої держави були надійними і цілісними, щоб через сто і двісті років ніхто не сказав, що у часи конфлікту ми зупинилися, чи вдарилися у політичні амбіції», – зазначив ректор Олег Шинкарук.

Хвилиною мовчання прикордонники вшанували воїх загиблих колег

  

Урочистості продовжилися концертною програмою.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Все для саду та городу