ye-logo.v1.2
7 Грудня, 2019

Екологічне лихо: на півночі Хмельниччини гине сосновий ліс

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 2160
Лісові насадження знищує короїд
Лісові насадження знищує короїд. Фото: milforest.com.ua

6 тисяч гектарів насаджень в області уражені небезпечним шкідником.

Понад 6 тисяч гектарів соснових насаджень, зокрема 800 гектарів на території Національного природного парку «Мале Полісся», пошкоджено небезпечним шкідником – короїдом.

За словами природоохоронців Національного природного парку «Мале Полісся», зміни кліматичних умов, аномально високі температури та значне зниження рівня грунтових вод призвели до суттєвого ослаблення значних площ лісових масивів. Тож їх стрімко вражає шкідник, який фактично знищує лісові насадження. Саме зараз на початку травня спостерігається їх масовий виліт.

Як повідомляє прес-служба Національного природного парку «Мале Полісся», застосовування хімічних засобів проти шкідника лісівники не схвалюють, оскільки це завдасть значної шкоди іншим мешканцям лісових екосистем. Альтернативним та найбільш екологічним методом боротьби називають використання феромонних пасток та термінове проведення лісогосподарських заходів. У той же час, зізнаються, низка законодавчих та нормативно-правових актів не дають можливості працівникам лісового господарства оперативно здійснювати необхідні заходи.Тому сподіваються на підтримку органів влади та громадськості у вирішенні питання внесення змін до нормативних актів, що дасть змогу боротися не з наслідками діяльності шкідника, а оперативно здійснювати заходи котрі спрямовані на попередження подальшого всихання сосняків. Інакше, кажуть, станеться екологічне лихо.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую