ye-logo.v1.2

«З мене всі сміються, але ми полетимо» – директор Хмельницького аеропорту чистить летовище від хащів

Суспільство 6949
Територію летовища розчищають уже майже місяць.
Територію летовища розчищають уже майже місяць.

Більша частина території аеропорту заросла… деревиною.

Про Хмельницьке летовище періодично згадують то чиновники, то політики. Або коли треба виділити чергову суму з бюджету на погашення заборгованості, або на якихось гучних подіях, коли можна показати масштаб. Останні гучні заяви то міської, то обласної влади стосувалися – то хто ж врешті займатиметься летовищем? Хмельницька міська рада минулого року заявила, що готова взяти його на баланс. Тоді у міській раді заявляли, що формально аеропорт – не їхня структура, але упустити час, то Хмельницький залишиться без аеропорту.

«Міська влада готова ініціювати процес передачі аеропорту «Хмельницький» у міську комунальну власність. Для того, щоб запустити процес і не дати вмерти аеропорту», – заявляв тоді міський голова Олександр Симчишин.

Та через короткий час обласні депутати заявили, що не планують віддавати нікому летовище і навіть створили робочу групу і їздили до сусідів, у Рівне, щоб подивитися як там налагоджена робота.

На сьогодні, за словами директора КП «Хмельницький аеропорт» на підприємстві вже погасили борги, які тягнулися роками і взялися за наведення порядку на території.

«Один із перших кроків,який ми зробили – це погашення боргів, а тепер взялися розчищати летовище. Коли ми восени обходили територію, думали що проведемо два-три суботники і впораємося. Але зараз бачимо, що за десять років понад 70 гектарів території летовища заросло деревиною так, що вже майже місяць бригада із восьми людей працює над розчищенням», – каже директор КП «Хмельницький аеропорт» Валерій Сорока.

За його словами, зараз уже розчистили майже 15 гектарів території аеропорту, залишилося ще орієнтовно 60 гектарів. Загалом, каже директор, територія летовища складає 134 гектари.

Паралельно із розчищенням території, налагоджують подачу електроенергії, адже світла там немає навіть! Валерій Ростиславович каже, все енергетичне господарство перебуває на балансі Держпідприємства «Украерорух». Зараз облрада ініціювала передачу усього майна, яке є на території аеропорту, а це майже 37 об’єктів, із «Украероруху» на баланс «Хмельницького аеропорту». Колись, у 2014 році, комісія з прав державної власності відмовила у передачі цього майна. а нещодавно, 27 квітня, відбулося чергове засідання цієї комісії і рішення її було позитивне – про передачу цього майна на баланс КП «Хмельницький аеропорт».

«Зараз ми чекаємо постанову Кабінету Міністрів про передачу нам майна. Вирішитися це питання має максимум за два місяці», – каже Валерій Сорока.

За словами директора уже розчистили майже 15 гектарів території аеропорту, залишилося ще орієнтовно 60 гектарів. Загалом територія летовища складає 134 гектари.

Директор каже, з нього всі сміються, але він впевнений, що аеропорт запрацює.

«Зараз я поки взяв електрокосу і секатори в руки і разом із бригадою розчищаю територію летовище. Паралельно готую відповідні документи, шукаю аеродромщика, бо всі поки що хочуть працювати начальниками охорони, а робити не хочуть. З мене всі сміються, кажуть що я неправильний директор, але я вірю, що наш аеропорт запрацює незважаючи на політичні ігри, на жахливу бюрократію і невіру чиновників. Я хочу, щоб аеропорт став таким інфраструктурним об’єктом, який об’єднає всіх хмельничан», – заявляє директор і додає, що потрощити вікна і двері є кому, а прибрати і допомогти розчистити територію немає кому.

Читайте також: Ділянку вартістю понад 1 мільйон гривень повернуть у власність хмельницького аеропорту
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую