ye-logo.v1.2

Після листа Прем’єру на Хмельниччині знайшлися кілька тисяч гектарів «загубленої» землі

Суспільство 3499
Найбільше землі отримає Старосинявська громада, понад 10 тисяч гектарів.
Найбільше землі отримає Старосинявська громада, понад 10 тисяч гектарів.. Фото: автора

Лист-звернення до Прем’єр-Міністра України писали голови об’єднаних громад.

У зверненні до Прем’єр-Міністра голови громад зазначали, що обіцянка передати землі держвласності громадам виконується не в повному обсязі. Не дійшли до громад господарські двори та й площа переданих земель була значно меншою, аніж заявлена.

Копію листа голови громад надіслали і на Хмельницьку обласну державну адміністрацію. Там відреагували швидко і вже за кілька днів організували позачергову робочу зустріч за участі представників 13 громад, яким першим передали вже землі за межами населених пунктів. На нараді були присутні заступник голови ОДА, начальники Держгеокадастру та Держкомзему у Хмельницькій області.

«Під час наради, представник Держгеокадастру підтвердив факт, що з якихось причин, частина земель за межами населених пунктів, і справді не була врахована при передачі громадам. До прикладу Крупецькій громаді недодали 274 гектари. Зараз вони швидко знайшлися і будуть допередані громаді. Така ж ситуація і у Вовковинцях – їм недодали близько 300 гектарів земель», – пояснює директор Центру розвитку місцевого самоврядування створеного запідтримки програми U-LEAD з Європою, Сергій Яцковський.

За його словами, в результаті наради, заступник голови Хмельницької ОДА Володимир Калініченко, дав доручення Держгеокадастру та Держкомзему, що у процесі інвентаризації, з першої і до останньої хвили має бути присутній представник громади, а не просто «вони самі собі щось інвентаризують». Тобто громади будуть долучені до процесу передачі земель на всіх етапах, а не лише на передачі документів.

Нагадаємо, землі сільськогосподарського призначення, які знаходяться за межами населених пунктів, держава передає об’єднаним територіальним громадам. Землями тих населених пунктів, які ще не об’єдналися у громади, й надалі розпоряджатиметься Держгеокадастр.

«Розпоряджатися отриманими землями громади будуть на свій розсуд. Хтось здаватиме в оренду, хтось відведе для пасовища, або інших цілей. Це колосальний ресурс для громади, адже земля – це надходження до бюджету в тому числі», – зазначає Сергій Яцковський.

До речі, найбільшу кількість землі отримає Старосинявська громада – це понад 10 тисяч гектарів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую