ye-logo.v1.2
23 Жовтня, 2020

У Хмельницькому молитвою та хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Суспільство 981
Хмельничани вшанували жертв політичних репресій
Хмельничани вшанували жертв політичних репресій. Фото: автора

З квітами близько сотні хмельничан прийшли до «Ангела Скорботи».

Сьогодні, 18 травня, напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій, який в Україні відзначається у третю неділю травня, хмельничани покладанням квітів, молитвою та хвилиною мовчання вшанували пам’ять мільйонів українців, які стали жертвами тоталітарного режиму. Близько сотні містян з квітами прийшли до пам’ятника «Ангел Скорботи».

Нагадаємо, масові політичні репресії розпочались 81 рік тому. Другого червня 1937 року було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП (б) ПБ-51/94 «Про антирадянські елементи», згідно з якою 5 серпня 1937 року вийшов наказ НКВС СРСР № 0044, що поклав початок великого терору. До середини листопада 1938 року без суду було винесено 681 692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 мільйона людей було відправлено в табори.

У Хмельницькій області стали жертвами політичних репресій понад 120 тисяч осіб, 53 тисячі з них — розстріляли.

«Ця біда стосувалася й стосується всіх, – каже Тетяна Галушко, голова обласного відділення всеукраїнського об’єднання ветеранів. – За свою діяльність я зустріла чимало людей, чиї сім’ї та родини постраждали від великого терору. Знаю історію багатьох зламаних доль».

Автор Андрій Заверуха.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую