ye-logo.v1.2

Як Хмельниччина стала рідною домівкою для Марії Мачківської

Суспільство 1875
Відповідальний секретар Хмельницької міської організації Національної спілки журналістів України Марія Мачківська відзначила ювілей
Відповідальний секретар Хмельницької міської організації Національної спілки журналістів України Марія Мачківська відзначила ювілей. Фото: з архіву Марії Мачківської

Відповідальний секретар Хмельницької міської організації Національної спілки журналістів України відзначила ювілей.

Чи могла колись Марія Іванівна й подумати, що доля занесе її з селища Берегомет, що на Буковині, на Хмельниччину, і що подільська земля стане для неї другою батьківщиною, до якої вона прикипить серцем і душею.

Адже тут вона змогла реалізувати себе як знавець рідної мови, писати статті, друкуватися, удосконалювати знання, які отримала, навчаючись у Чернівецькому університеті на філологічному факультеті, стати музою, коректором, критиком й порадником для свого чоловіка, письменника Миколи Мачківського.

Вперше Марія вийшла заміж, ще будучи студенткою. Згодом народила доньку Світлану, а потім сина Віктора. Молода сім’я будувалась, ростила дітей. І хоча подружжя прожило разом 26 років, життя не склалося. Марія працювала на телеграфі у Берегометі діловодом та секретарем і вже п’ять років, як була сама. І хто його знає, як би склалося подальше життя Марії, якби не зустрілася з Миколою. А познайомилась Марія Іванівна з Миколою Мачківським у Чернівцях на виставці художника Рудольфа Лекалова, чоловіка сестри Орисі. Рудольф працював художником у незалежній обласній газеті «Буковина» і добре знав подільського письменника Миколу Мачківського, якого й запросив на свій вернісаж. За столом на фуршеті Микола і Марія опинились поряд, і красива жінка одразу впала в око чоловіку.

Через місяць Марія Іванівна отримала листа від Миколи, який писав, що дізнався, що вона сама, а у нього два роки, як померла дружина, і Марія йому дуже сподобалась. Два місяці вона не відповідала. Але трапилось диво. Якось увечері, повертаючись додому з роботи, почула чоловічий голос (поряд не було жодної людини), який чітко двічі повторив: «Відпиши, бо буде пізно». Наступного дня Марія написала лист Миколі. А 14 січня 1999 року Мачківський приїхав у Берегомет, побув два дні і забрав із собою Марію у Хмельницький, влаштував коректором у видавництво «Поділля», де працював редактором. Згодом узаконили свої стосунки. Марія Іванівна почала друкуватися в «Подільських вістях», «Україні», «Літературній Україні», у буковинських газетах. Писала про різноманітні літературно-мистецькі події і тішилась, що займається улюбленою справою. У 2003 році стала членом Національної спілки журналістів України. З 2010 і до сьогодні працює відповідальним секретарем Хмельницької міської організації НСЖУ. За професійну майстерність Марія Мачківська нагороджена почесною грамотою Хмельницької облдержадміністрації, медаллю «Будівничий України» від обласного товариства «Просвіта».

Нещодавно Марія Іванівна відсвяткувала ювілей, і всі журналісти Хмельниччини сердечно вітають колегу зі знаменною подією, зичать натхнення, легкого пера, творчих пошуків, здоров’я, щастя і добра.
Шановна Маріє Іванівно, у серці молодість плекайте й живіть до ста щасливих літ.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую