ye-logo.v1.2

Нема модема – нема газу: офіси, не обладнані такими приладами, "заморозять"

Суспільство 4674
Встановлення модемів вимагають неспроста
Встановлення модемів вимагають неспроста. Фото: unian.ua

Встановити їх вимагають до 27 травня.

Вже за кілька днів для споживачів газу – юридичних осіб, бюджетної сфери та тих, хто використовує блакитне паливо в комерційних цілях, спливає термін облаштування комерційних вузлів обліку природного газу (тобто лічильників) засобами дистанційної передачі даних. Тим, хто має автономне газове опалення і не забезпечить автоматичну передачу даних лічильника, просто відключать газ (або не розпломбують котел восени). Прилад дистанційної передачі даних підприємець має купити за свої гроші.

Підприємці малого бізнесу та ФОПи, які мають індивідуальне газове опалення своїх офісів та виробничих приміщень, отримали відповідні «листи щастя» від ПАТ «Хмельницькгаз». «Наскільки правомірні такі дії?» – це питання цікавить багатьох, кого стосується нововведення. Адже, як зізнаються підприємці, газ в офісах використовують, як правило, лише для побутових потреб – підігріву води та опалення.

Підприємство «Хмельницькгаз» у таких повідомленнях посилається на Постанову Нацкомісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), від 30.09.2015 року «Про затвердження Кодексу газорозподільних систем», де й прописаний обов’язок для представників бізнесу «забезпечити облаштування засобами дистанційної передачі даних власні комерційні вузли обліку». Терміни для цього встановлені різні, залежно від обсягів спожитого газу.

«У кодексі чітко прописано, що модеми мають встановити всі споживачі, крім побутових. Немає різниці: приватний підприємець чи товариство, бюджетна установа чи підприємство – всі, крім населення. Наразі уже підійшла черга найдрібніших підприємців-споживачів, чий обсяг не перевищує 10 тисяч кубометрів, – пояснює Віталій Рейда, комерційний директор ПАТ «Хмельницькгаз». – Для них законодавчо встановлений термін «протягом двох років та шести місяців з дня набрання чинності цієї постанови». Постанова набула чинності 27.11.2015 року – тобто термін для цієї категорії підприємців – до 27 травня цього року. Усі інші споживачі (з більшими потужностями споживання) отримали відповідні листи з вимогою встановити модеми у попередні роки. Тож там чітко прописано, що абонент, який не забезпечить дистанційну передачу даних, не має права користуватися газом. Всіх попереджаємо: якщо не буде модема – не буде газу».

Встановлення модема – питання, щонайменше, на 5-6 тисяч гривень. Хоча в кожному випадку вартість буде різною.

Адвокат Богдан Ткачук, розглянувши такі «листи щастя» від «Хмельницькгазу», каже, що прийняті Нацкомісією рішення таки є обов’язковими для виконання.

«Фактично, прийняті Нацкомісією рішення є обов’язковими для виконання, - пояснює він. – Оскільки, згідно з відповідними пунктами Кодексу газорозподільних мереж встановлено обов’язок власників комерційних вузлів обліку (крім побутових споживачів зі споживанням до 0,01 млн кубометрів) в установленому законодавством порядку забезпечити організацію та облаштування на власних комерційних вузлах обліку засобів дистанційної передачі даних, то всі офісні приміщення (за умови їх належності до «нежитлових») повинні бути облаштовані такими модемами. При порушенні визначених законодавством термінів на облаштування комерційних вузлів обліку засобами дистанційної передачі даних оператор газорозподільної мережі має право застосувати до власника комерційного обліку заходи з обмеження (припинення) передачі чи розподілу природного газу на його об’єкт».

Не більше – не менше, а лише на добу

Але, як виявляється, це ще не всі «сюрпризи», які очікують на підприємців та бюджетників. Адже вимагають встановлення таких модемів неспроста.

«З 1 серпня цього року в Україні вводиться добове балансування природного газу, – пояснює Віталій Рейда. – Якщо сьогодні споживачеві умовно виділяється певний місячний об’єм газу, який він споживає, а ми, як організація, яка транспортує природний газ, маємо право його транспортувати, то з серпня це буде добове балансування. Тобто, на добу споживачеві буде виділятися певний об’єм газу, і він має споживати блакитне паливо в цих межах. Хоча наразі механізм ще розробляється, але скажу, що якщо споживачеві буде потрібно більше газу, то надлишок треба буде щодня дозамовляти та, ймовірно, купувати за іншою ціною. Саме тому в споживачів і має бути пристрій, який в автоматичному режимі буде передавати використання обсягу спожитого газу за добу».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую