ye-logo.v1.2
24 Вересня, 2020

«Ревізор» Гройсман: зупинка біля Водичок - прем’єр на дорозі (РЕПОРТАЖ)

Суспільство 11899

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Сьогодні на Хмельниччині побував прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Візит прем’єра в Хмельницьку область не був якимось експромтом. Про нього знали, щонайменше, вчора 30 травня. Знали і про мету візиту Володимира Борисовича – подивитися, як у нас ремонтують дороги державного значення. Отож, яким був візити «ревізора» Гройсмана 31травня.

Хмельницький район. Дорога на Волочиськ, перехрестя біля повороту на село Водички. Саме тут представники обласної влади, журналісти та дорожники зібралися, щоб поспілкуватися з главою уряду, який їхав з Тернополя. Де, між іншим, також «інспектував» ремонт доріг.

Біля імпровізованого місця зустрічі – за метрів 100, робота «кипіла». Працівники ПрАт «Хмельницьке ШБУ №56» стелили асфальт. Саме ця фірма виграла тендер на капремонт 33 кілометрів автошляхів у Хмельницькому та Волочиському районах. Сума замовлення - 631 мільйон гривень. За словами директора ПрАт «Хмельницьке ШБУ №56» Максима Волосінчука, усі роботи вони мають завершити в жовтні. «Ця дорога була побудована в 80-90 роках і її несуча здатність розрахована максимум на «ЗІЛ» чи «КамАЗ». А зараз великовантажні автомобілі їздять і замовником – Службою автомобільних доріг був розроблений проект, щоб укріпити несучий шар», - розповідав пан Волосінчук.

Перед приїздом Володимира Гройсмана дорогою проїхалася поливальна машина.

Днями, між іншим, журналісти сайту «Є» проїхали місцями, де ремонтують дороги на цій ділянці. Заїхали й в Тернопільску область, де також роботи ведуться. І, здалося, на Тернопільщині шар асфальту більший та рівніший ніж у нас. А тому сьогодні, в очікуванні Володимира Гройсмана, запитали в підрядника: «Чому в нас місцями є шар асфальту три сантиметри, а десь понад 10?». Відповідь почули таку: «Перед тим, як укладати нижній шар покриття, влаштовується вимірювання…. Можливо ви бачили там, де робиться вирівнювання. Воно робиться, щоб вирівняти поперечний та повздовжний профіль покриття. Бо існуюча дорога має нерівності й для того, щоб її зробити рівною, необхідно вирівнюючий шар зробити».

Забігаючи наперед, таке ж запитання поставили і пану Гройсману. На що почули відповідь: «Шар асфальту може бути більшим, а десь меншим. Це не є проблематичним. Головне, щоб була дотримана технологія. Ми будемо приймати дороги тоді, коли вони будуть побудовані, коли будуть проведені всі дослідження щодо якості, тоді ми будемо платити. Якщо буде халтура, ми за це не збираємося платити».

На горизонті з боку Волочиська з’являвся якийсь чорний позашляховик або декілька дорогих автівок… Це був не кортеж Гройсмана. Коли ж проїхала машина, що поливала дорогу (не ремонтовану), почалися жарти: «Це, щоб прем’єру легше дихалося. Вологіше повітря буде».

Кортеж прем'єра.

І ось… декілька чорних мікроавтобусів під’їхали до повороту на Водички, розвернулися, і з одного з них вийшов Володимир Гройсман. З’явилися на місці й нардепи Сергій Лабазюк та Андрій Шинькович, і керівники силових структур, ну і чимало охоронців.

Привітання, розмова з китайцями (вони мають робити іншу ділянку дороги – 40 кілометрів у Летичівському районі) та підхід до стенду, на якому зображені ділянки шляхів держваного значення, які ремонтуються.

Вадим Лозовий (ліворуч), голова Хмельницької ОДА та Володимир Гройсман, прем'єр-міністр України.

«Від кордону Тернопільської та Хмельницької областей, ви тут робите ремонт (показуючи на карті ділянку від Підволочиська до Волочиська – примі.авт.)? Чому не запланували?», - почав запитувати Володимир Гройсман керівника Служби автомобільних доріг області Петра Гнидюка. «В цьому році не заплановано», - відповів Петро Іванович. «А чому?», - перепитав глава уряду. У відповідь почув: «Тому що сама складна ділянка - від Війтівців до Хмельницького, тут 52 повороти. І вона була найзруйнованішою».

Гройсман вивчає карту ремонту доріг на Хмельниччині.

Володимир Борисович навіть висловив занепокоєння тим, що в Летичівському районі, де підрядниками є китайська фірма, ще не розпочаті роботи. Петро Гнидюк почав пояснювати, що 10 травня китайці отримали дозволи на початок робіт. А потім у дискусію вступив голова Хмельницької облдержадміністрації Вадим Лозовий: «Петро Івановичу, давайте говорити правду. 10 числа вони мали розпочати, так? Але вони нічого не розпочали, там тільки починається зачистка дерев. І я вам, що сьогодні сказав? Ви маєте їздити туди до них і дивитися, що вони і як там роблять». Розмова біля стенду завершилася фразою Гройсмана: «Я ще приїду до вас не один раз і перевірю».

А далі прем’єр пішов у бік китайської делегації. Щоправда, про що він говорив – невідомо. Це була розмова без преси. Охорона та прес-служба уряду показала журналістам в інший бік, мовляв, йдіть туди, там зараз буде прес-конференція. Спроби ж підійти до прем’єра з китайцями була марною. Зась!

Прес-конференція Володимира Гройсмана тривала менше семи хвилин.

За декілька хвилин – Володимир Гройсман вже стояв перед журналістами на дорозі. На фоні ремонтних робіт. «Як я і обіцяв, проект Go Highway, який з’єднує західний кордон нашої країни: Львів, Тернопіль, Хмельницький, Вінницю, Черкаську область, Одеса, Миколаїв, Херсон… маю на увазі області, реалізується», - розпочав він. А потім заявив, що занепокоєний обсягами робіт у Хмельницькій області. «Новий голова облдержадміністрації, який працює тільки 10 ро… місяців, взяв це питання під особистий… 10 днів, вибачте, під особисту увагу, я переконаний, що ситуація буде змінена позитивно. Хотів, щоб так як у Тернопільській та Вінницькій областях вирував рух, щоб була відповідна якість, - продовжив Володимир Гройсман. - Це одне з пріоритетних завдань».

Гройсман оглядає ремонт дороги.

До речі, щодо якості. Як сказав Максим Волосінчук, генеральний директор ПрАт «Хмельницьке ШБУ №56», гарантія на дорогу, яку вони роблять – 5 років. Це прописано в договорах. Прем’єр сказав по-іншому: «Це дороги, які будуть стоять більше десятиріччя».

Прес-конференція тривала трохи більше шести хвилин. Потім усім подякували та пішли до робітників. Про що говорив Володимир Гройсман із дорожниками – чути не було. А повернувшись… Він сів у чорний мікроавтобус та поїхав у бік Хмельницького. Кажуть, ще мав глянути на ділянку дороги в Летичівському районі та заїхати на Вінничину.

Володимир Гройсман поїхав. Але обіцяв повернутися.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую