ye-logo.v1.2
29 Травня, 2020

Що зміниться з 1 червня 2018: ціни, тарифи, комуналка

Суспільство 4539
В Україні у червні 2018 може зрости ціна на газ для населення, а також посилиться відповідальність за несплату боргів за комунальні послуги
В Україні у червні 2018 може зрости ціна на газ для населення, а також посилиться відповідальність за несплату боргів за комунальні послуги. Фото: з архіву

В Україні у червні 2018 може зрости ціна на газ для населення, а також посилиться відповідальність за несплату боргів за комунальні послуги.

Що зміниться в Україні з першого червня і протягом місяця – читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Соціальна сфера

Може зрости ціна на газ для населення. Кабінет міністрів України ухвалив рішення не підвищувати ціну на газ для населення до 1 червня. Відповідну постанову було ухвалено на засіданні уряду 28 березня без обговорення.

Відповідальність за непогашену комунальну заборгованість стане більш жорсткою. З 10 червня 2018 року набуває чинності Закон України Про житлово-комунальні послуги, в рамках якого відповідальність споживача за непогашену заборгованість стане більш жорсткою. Закон передбачає нарахування пені за кожний день її прострочення, обмеження та припинення надання послуги в цілому.

З 1 червня посвідка на проживання видаватиметься у формі ID-карти. Уряд затвердив новий зразок бланка посвідки на постійне проживання та порядок її оформлення і видачі.

Що з доларом і бензином

Курс долара може змінитися на користь гривні. У найближчі кілька місяців усі фактори будуть на боці української національної валюти. Так, зростають ціни на сировинних ринках, закінчився опалювальний сезон, збільшуються експортні виручки аграріїв. Єдине, що може зупинити ревальвацію гривні – “погані” новини від МВФ.

Пальне може подорожчати через зростання цін на нафту

«Якщо нафта продовжить дорожчати, то і підвищені ціни на паливо не змусять себе чекати. Ринок змінюється дуже швидко. Дійсно, ці події зі здорожчанням нафти для нас як для країни-імпортера нафтопродуктів – не дуже хороша новина. Ми будемо змушені дублювати це підвищення, закуповувати за новими цінами» , – коментує Фактам ICTV директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.

Нацбанк

Національний банк з 1 червня почне впровадження нового нормативу для банків – коефіцієнта покриття ліквідністю. LCR відображає рівень стійкості банку до короткострокових шоків ліквідності, характерних для кризових періодів, коли відбувається значний відплив коштів клієнтів.

Освіта

З 1 червня Міносвіти планує здійснювати ліцензування освітньої діяльності вищих навчальних закладів виключно в електронному вигляді. Ліцензійні справи реєструватимуться у порядку надходження їх до Міносвіти згідно з електронною чергою.

Кабінет міністрів України збільшив преміальні Всеукраїнського конкурсу Учитель року – переможці отримуватимуть по п’ять мінімальних заробітних плат. Постанова набирає чинності з 1 червня 2018 року.

Зв’язок

Укрпошта має намір запустити пілотний проект пересувного відділення з 1 червня. Перший пілотний проект поїде на Чернігівщину.

Кабмін погодив з 1 червня старт пілотного проекту з мультимодальних переміщень транзитних відправлень Укрпоштою.

До речі, читайте також про те, що змінилося в Україні з 1 травня 2018 року.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую