ye-logo.v1.2
19 Січня, 2020

Цей день в історії: журналісти, Chrysler і тетріс – що спільного? (ОПИТУВАННЯ)

Алла СОБКО Суспільство 1375
Сьогодні у журналістів професійне свято
Сьогодні у журналістів професійне свято

Яким сьогоднішній день є в історії і що цікавого відбулося 6 червня у різні роки.

6 червні – один із небагатьох днів, коли журналістів більше хвалять, аніж навпаки, адже це день їхнього, тобто і нашого, колективу сайту «Є» свята. В Україні День журналіста відзначають із 1994 року на підтримку ініціативи делегатів I Всеукраїнського з'їзду редакторів газет і журналів. Цей день визначено датою святкування як день Спілки журналістів України до Міжнародної федерації журналістів.

Однак не лише цим цікавий сьогоднішній день. У Швеції, до прикладу сьогодні відзначають Національний день, а у Швейцарії, якщо вірити сайту про історію – День кохання.

А у 1664 році англійці, що захопили Новий Амстердам, перейменували місто в Нью-Йорк. Через 9 років голландці відвоювала свою колонію і назвала її Новий Оранж.

Ближче до наших часів, у 1925 році, колишній менеджер з виробництва автомобілів компанії General Motors Волтер Персі Крайслер заснував автомобільну корпорацію Chrysler, а у 1984 році радянський програміст Олексій Пажитнов анонсував гру «Тетріс», створену для комп'ютера «Электроника-60». Гра практично зразу стала популярною в усьому світі і станом на 2010 рік було продано 170 мільйонів копій для комп'ютерів всіх платформ, а також ігрових приставок, портативних електронних пристроїв і мобільних телефонів.

Якщо ж дивитися у календар наших днів, то цього дня у 1992 році в Києві відбулося урочисте відкриття відродженого Університету «Києво-Могилянська академія», головним ініціатором відновлення якого став український літературознавець В'ячеслав Брюховецький, який став першим президентом академії.

Цього дня, але 1799 року народився Олександр Пушкін, російський поет, а у 1889 році – Ігор Сікорський, американський авіаконструктор українського походження.

У 1850 році цього дня народився Фердинанд Браун, німецький фізик, лауреат Нобелівської премії, який отримав її за те, що спільно із Гульєльмо Марконі винайшли безпровідний телеграф.

6 червня у 1948 році світ втратив таких людей як Луї Жан Люм'єр, французький винахідник кінематографа, апарату для знімання і проеціювання «рухомих фотографій» та у 2012 – Рея Бредбері, американського письменника-фантаста. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую