ye-logo.v1.2
13 Липня, 2020

У селі на Кам'янеччині за день вимерло півтори сотні бджолиних сімей

Суспільство 1938 1
У Кам'янець-Подільському районі загинуло чимало сімей бджіл
У Кам'янець-Подільському районі загинуло чимало сімей бджіл. Фото: rtvi.com

Причину загибелі комах встановлять за допомогою лабораторних досліджень.

Пасічники Кам'янець-Подільського району б'ють на сполох. Лише за учора, 6 червня, у селі Слобідка-Кульчієвецька загинуло 148 бджолосімей. Як розповідає голова Кам'янець-Подільської спілки пасічників Ігор Севастьянов, сьогодні стало відомо, що кількість випадків збільшилась до 180.

«Про загибель сімей бджіл мені повідомили місцеві пасічники. Ми одразу написали звернення до сільської ради, там створили тимчасову комісію, до якої увійшли ветеринари, голова села, бджолярі, які постраждали, та поліцейські. Оглянули 5 домогосподарств і виявили 148 мертвих бджолиних сімей. Пізніше надійшло ще дві заяви, проте ми вже їх не перевіряли, бо був пізній вечір. Сьогодні відомо про загибель уже 180 сімей», - каже Ігор Анатолійович.

За його словами, поки інших заяв немає, але вони, вірогідно, будуть, оскільки багато людей приїжджає на пасіки у суботу чи неділю. Тому не всі знають, яка в них ситуація.

«Я не можу точно говорити про причини, але мертві бджоли були з жовтим пилком. За кілометр від села цвіте гірчиця. Комісія обстежила те поле і під рослинами знайшли також мертвих комах. Зі свідчень мешканців села, вранці територію обробляли, бо о 9.00 годині ранку трактори виїжджали з поля», - зазначає пан Ігор.

Не береться говорити пасічник і за можливі збитки. Але їх точно можна вимірювати сотнями тисяч гривень. Адже тепер бджоли, які будуть народжуватись у тих вуликах, – вмиратимуть. Увесь мед, який відкачають, доведеться утилізувати, оскільки він не буде придатним для споживання. Ігор Севастьянов каже, в одного із пасічників загинуло 90 сімей, а це вже орієнтовно 300 тисяч гривень. Люди розраховували отримати прибуток, а мають шалені збитки.

«Сьогодні везу зразки рослин та комах до лабораторії, де мають встановити причини загибелі. Ситуація така не тільки на Кам'янеччині. Учора я був у Городку, де у райдержадміністрації підтримував місцевих пасічників. Дуже постраждав Сатанів. Позавчора масові загибелі бджіл були зафіксовані у Волочиському та Ярмолинецькому районах», - додав голова спілки.
 

Коментарі:

Андрій 08.06.2018 08:48

Нуу... і..... !? ніслова не сказано що фермер, чиї поля поблизу, тимчасово притягнутий до пояснень про план обробки полів, тип препаратів, бодай щось за нього ... Все так і зійде з рук як і того року.

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Потрібні послуги

  Так  Ні, дякую