ye-logo.v1.2
16 Лютого, 2019

На півночі Хмельниччини знайшли рослину, якій мільйони років

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 1279
Рослина дожила до наших днів ще з періоду танення льодовиків
Рослина дожила до наших днів ще з періоду танення льодовиків. Фото: malepolisja.in.ua

Саме зараз вона рясно цвіте.

Осока богемська – така наукова назва рідкісної рослини, занесеної до Червоної книги. Вона є однією з найбільш рідкісних видів української флори. Зовсім нещодавно галявину з реліктовою рослиною віднайшли на території Національного природного парку «Мале Полісся». Виявили її науковці та лісничі парку.

«Популяції осоки богемської на території Національного природного парку «Мале Полісся» відомі в межах гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Теребіжі», - розповідає провідний науковий співробітник НПП «Мале Полісся» Марина Белінська. – Територія заказника – це колишня долина стоку льодовикових вод. Взагалі, раніше нам було відомо два місця, де зростала осока богемська. А нещодавно ми натрапили на ще одне, де, як виявилося, зростає ця реліктова рослина. Ці місця – єдині на Хмельниччині, де можна побачити осоку богемську. Цвіте у травні-липні, плодоносить у серпні-вересні».

За словами Марини Белінської, вік рослини нараховує мільйони років, адже вона дожила до наших днів ще з періоду танення льодовиків».

Нині галявину, де зростає рідкісна рослина, природоохоронці парку хочуть зробити заповідною зоною.

 

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас