ye-logo.v1.2

Екологи з’ясували, чому в Меджибожі та Летичеві смердить Південний Буг

Суспільство 8954
Екологи кажуть, літній замор риби - через низький рівень кисню у воді
Екологи кажуть, літній замор риби - через низький рівень кисню у воді. Фото: з архіву

Мешканці кажуть, що в річці масово гине риба.

Жителі двох селищ б’ють на сполох: річка Південний Буг, що протікає цими населеними пунктами, має неприємний гнильний запах та синьо-зелений колір.

«Вода піниться, смердить «хімією», - розповідає голова Меджибізької об’єднаної громади Михайло Демків. – Маємо підозру, що усе це через стоки, які потрапляють у річку в районі обласного центру». Неподалік Летичева у річці люди виявили масову загибель риби та раків. Викликали представників громади.

«Ситуація з водою у річці, м’яко кажучи, неприємна, - каже Віктор Стадник, начальник відділу житлово-комунального господарства, інфраструктури, охорони навколишнього середовища Летичівської об’єднаної територіальної громади. – Ми обстежили річку від Новокостянтинівської ГЕС і до урочища «Кармалюкове крісло» та виявили масову загибель риби, раків. Тож викликали екологів, які відібрали кілька проб води, щоб з’ясувати причини мору риби».

Представники Держпродспоживслужби області та іхтіологи, які обстежували Південний Буг, зафіксували загибель таких видів риб як бичок, ротан, в’юн, плітка, окунь та виявили масове розмноження синьо-зелених водоростей. Втім, проби води та лабораторні дослідження трупів риб показали, що вміст токсичних елементів у воді – в межах допустимих норм, а хімікатів не виявлено. А от що не відповідає нормам, то це рівень кисню у воді та величезна кількість органічних сполук, які потрапляють у річку зі стічними водами і накопичуються внаслідок розмноження та відмирання водоростей.

«Усе це є причиною появи у воді сірководню та аміаку, який дуже токсичний для риб. Плюс – низький рівень води у річці під час зупинки турбіни Новокостянтинівської ГЕС в нічний час. А ще до усього цього додається спека, тож риба, по-простому, задихається і гине, а вода «цвіте» і смердить», - йдеться у висновку експертів.

Ситуацію, можливо, покращать дощі. Однак, серед пропозицій, які б сприяли вирішенню проблеми, є і така, що стосується діяльності самої ГЕС. Зокрема, рекомендовано проводити насичення киснем води у Новокостянтинівському водосховищі, щоб риба не гинула від задухи.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую