ye-logo.v1.2

«Теплі кредити» для ОСББ у 2018 році На правах реклами

Суспільство 2472

Для підвищення енергоефективності дому в Україні діють різні програми фінансової допомоги. Одна з найбільш популярних програм – «теплі кредити».

Найближчим часом українці, вочевидь, зіткнуться з черговим зростанням цін на газ. Щоб не платити за опалення і гарячу воду захмарні суми, слід підвищувати енергоефективність свого дому і платити за його теплову модернізацію: встановлення теплової автоматики, енергозберігальних вікон і дверей, заміну освітлення, утеплення фасаду та ін. Перелічені заходи недешеві, покрити їх суто власними коштами переважно неможливо, особливо для жителів багатоквартирних будинків. Для вирішення цієї проблеми в Україні діють різні програми фінансової допомоги від органів державної влади, місцевого самоуправління чи донорських організацій. Одна з найбільш популярних програм – «теплі кредити» https://thermomodernisation.org/.

В статті піде мова про «теплі кредити» для мешканців багатоповерхівок, які створили ОСББ. Без такої форми об’єднання і реєстрації юридичної особи неможливо отримати кредит на загальнобудинкові заходи. Видають «теплі кредити» чотири державні банки: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк. Урядова допомога полягає в компенсації 40% тіла кредиту, проте не більше 14 тис. грн в розрахунку на одну квартиру. Залежно від кількості квартир, що користуються субсидіями, відшкодування може сягати 70%. Крім того, в багатьох містах муніципалітети надають додаткову компенсацію тіла чи відсотків кредиту.

Статистична інформація від Держенергоефективності засвідчує популярність «теплих кредитів». З початку 2015 року ними скористалися близько 1250 ОСББ на суму понад 210 млн грн. Щороку програма набирала обертів і на цей рік з державного бюджету виділено 200 млн грн на відшкодування, тобто сама лише компенсація за цей рік дорівнялась сумі кредитів за попередні три роки.

Як ми уже зазначали, щоб отримати «теплий кредит» і розпочати енергоефективну модернізацію дому, власники квартир передусім мають створити ОСББ. Процес створення ОСББ регламентує Закон України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», за його текстом і слід діяти ініціаторам майбутнього ОСББ. Для попереднього ознайомлення ми наведемо основні умови й етапи цієї процедури.

По-перше, щонайменше власники трьох квартир мають скликати установчі збори. На цих зборах рішення про створення ОСББ має ухвалити більшість співвласників квартир, якому має належати понад 50% від загальної площі житлових і нежитлових приміщень. Установчі збори також ухвалюють статут об’єднання. Опісля необхідно провести державну реєстрацію новоствореного ОСББ.

Лише загальні збори ОСББ можуть ухвалити рішення проводити теплову модернізацію і залучати для неї кредитні кошти. Загальні збори скликають на вимогу правління ОСББ або ініціативної групи з трьох власників квартир. На відміну від інших питань, рішення щодо термомодернізації і її кредитного фінансування вимагає не половини, а двох третин голосів від кількості співвласників квартир. Результати голосування загальних зборів є обов’язковими для всіх мешканців дому. Для обговорення пропозиції ініціатори зборів мають зібрати і представити чимало інформації, а саме: технічний огляд будинку або енергетичний аудит, перелік необхідних робіт з термомодернізації, кошторис і приблизний термін реалізації проекту, пропозиції від компаній-підрядників, аналіз різних способів фінансування.

Сьогодні лише чотири банки надають «теплі кредити», та все ж у кожного з них значно відрізняються умови кредитування і перелік документів, які голова правління ОСББ має їм представити. Тож представникам ОСББ слід якнайретельніше обирати собі позикодавця.

Після цільового використання кредитних коштів ОСББ може отримати гарантовану компенсацію тіла кредиту з держбюджету. Для цього по завершенню всіх робіт ОСББ передає в банк документи, що підтверджують покупку матеріалів, обладнання і виконання робіт. Банк вносить ОСББ у відповідний реєстр, щомісяця передає цю інформацію до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності), а останнє переказує кошти на рахунок банку як погашення частину кредиту.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую