ye-logo.v1.2
8 Серпня, 2020

Cудові перипетії навколо долі Анатолія Нестерука. Або чому хворіють потерпілі?

Суспільство 2224

П’ять місяців поспіль Кам’янець-Подільський з болем спостерігає за подіями, що відбуваються навколо арешту колишнього міського голови Анатолія Нестерука, який безперечно, увійде в історію як «народний мер». 18 лютого Дунаєвецький міськрайонний суд продовжив слухання цієї резонансної справи

На попередньому засіданні судом було визначено, що першим мають допитати потерпілого (Євгена Геселева), потім свідків, і лише після того підсудних. Проте сьогодні пан Геселев на суд не з’явився. Як з’ясував після годинної перерви суддя , причиною його відсутності став бронхіт. Підтвердженням цього стала довідка, видана Кам’янець-Подільською районною поліклінікою. За дивним збігом обставин, до цієї ж поліклініки звернулися за допомогою і свідки у цій справі Валентин Костинський та Сергій Гаджук, які занедужали на пневмонію та ГРЗ.
Захисники Анатолія Нестерука та Миколи Нечая неодноразово зверталися до суді з проханням відкласти слухання цієї справи до того часу, коли видужає потерпілий. Адже без нього неможливо проводити допит свідків, бо він також має право задавати питання. Крім того, адвокати справедливо побоюються того, що потерпілий свідомо може затягувати судове слідство, щоб побільше дізнатися про слова інших свідків, щоб потім корегувати і власні показання.
Проте думка прокурора та судді відрізнялася від думки адвокатів, саме тому суд прийняв рішення змінити порядок допиту і розпочати допит свідків, які сьогодні прибули на суд. Було допитано Валерія Андруховича, Олега Марунчака та Віктора Кравчука. Найгрунтовніші свідчення давав колишній перший заступник Валерій Андрухович, який детально розповів про перебіг тих подій. Його свідчення не відрізняються від позиції Анатолія Нестерука. Ще один колишній заступник міського голови Олег Марунчак практично свідчень не давав, покликаючись на те, що майже нічого не пам’ятає і ні Геселева, ні Костинського не знає. Захист сьогодні запитань не задавав, вони наполягають, що це необхідно робити в приступності потерпілого.
До речі, щодо потерпілого, то він таки вирішив звернутися з цивільним позовом до суду про стягнення з Анатолія Нестерука, Валерія Андруховича та Олега Марунчака моральної та матеріальної шкоди, про яку йшлося раніше. Адвокат Лев Картушин заявив, що по закону, такі позови мають подаватися до початку судового слідства або після нього. Крім того, такий позов має не надходити поштою, а бути зачитаним самим Геселевим. Але суддя і тут не дослухався і долучив позов…
Не відомо, наскільки важко занедужав потерпілий та свідки, що разом з ним фігурують у цій справі (до речі, адвокати не розуміють, чому, якщо кошти носили принаймні двоє осіб, лише один з них є потерпілим???), але стан здоров’я самого Анатолія Макаровича сьогодні викликав занепокоєння у багатьох з тих, хто були присутніми в залі. У нього сильний кашель, нежить, напевно, підвищена температура, але на це ніхто не зважає, йому для лікування часу не дають.
Авокат В’ячеслав Заречнюк зачитав чергові клопотання до суду від громадських організацій, які просять відпустити Анатолія Нестерука та бажають взяти його на поруки. Додаково такі клопотання подали спілка багатодітних сімей «Берегиня», ГО «Наша позиція – єдність», міський осередок Партії честі та боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Відповідь судді Шклярука нічим не відрізнялася від низки попередніх з цього приводу – «Відмовити».
Сам Анатолій Нестерук вкотре подякував кам’янчанам за підтримку: «Я завжди віддано служив громаді, ніколи ні від кого не взяв ні копійки. Але про це, напевно, не знали в СБУ та не знав Геселев, які роблять цю провокацію проти мене. Але я вірю, що Бог все бачить, і він нам допоможе. Дякую усім за розуміння».

Наступне судове засідання призначене на 22 лютого.

Джерело http://novini.net.ua/

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую