ye-logo.v1.2
26 Травня, 2019

Екскурсія жестовою мовою: в Кам’янці-Подільському знімають ролик для людей з вадами слуху

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 2160
Музей намагаються зробити доступнішим для усіх
Музей намагаються зробити доступнішим для усіх. Фото: скрін з youtube

У відео буде коротка екскурсія музейними об’єктами.

Працівники Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника працюють над відео для людей з вадами слуху. Таким чином вони хочуть зробити цікавинки, які є у музеї, доступнішими для усіх.

«Це буде відеоролик, у якому проведемо коротку екскурсію музейними об’єктами. Ми намагалися вибрати найцікавіші моменти, щоб люди, які не чують, змогли дізнатися більше про те, що саме ціавого можна побачити у музеї та зрозуміли, що якщо приїдуть до нас подивитися на усе це на власні очі, то ми зможемо провести для них екскурсію музеєм жестовою мовою», - розповідає Наталія Рибчак, завідувач науково-освітнього сектору Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.

У закладі зізнаються, що усілякі цікаві підходи до музейної справи, запозичені в інших, зазвичай, зарубіжних закладів, намагаються втілити в життя у Кам'янці. Тому ідею зробити музей доступнішим для різних категорій населення, підхопили одразу.

«У нашому музеї є людина, яка знає жестову мову. У цьому відео погодився знятися кам’янчанин Роман. Він глухий. Ми не хотіли у ролику використовувати сурдопереклад. Тому саме він «живою» жестовою мовою розповідає у ролику про те, що цікавого можна побачити в нашому музеї-заповіднику".

Допомагає зі зйомками ролика працівникам музею організатор фестивалю «Бруківка» Андрій Заєць. Сценарій написали працівники музею. Наразі вже є своєрідний трейлер відеоролика, в якому використані кадри зі зйомок. Найближчим часом готову роботу покажуть на загал.

 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео