ye-logo.v1.2

Чорнобильці залишаться без пільг

Суспільство 2262

Про це заявив голова підкомітету з питань соціального захисту чорнобильців профільного комітету ВР, народний депутат України Віктор Олійник

«Якщо раніше в законодавстві про соціальний захист чорнобильців було прописано, що студентам-чорнобильцям виплачується стипендія, підвищена на 100%, то у новій редакції записано, що студентам виплачується підвищена стипендія, розмір якої визначає Кабмін. А це може бути збільшення на 10, 20 чи 30 гривень, — наголосив нардеп. — Крім цього, цим законопроектом інвалідів та ліквідаторів аварії на ЧАЕС можуть позбавити безкоштовного санаторно-курортного оздоровлення. Раніше цю категорію населення забезпечували безкоштовною щорічною санаторно-курортною путівкою. Тепер в проекті закону забрали слово «щорічна». Це значить, що путівка може видаватись один раз в 5 чи 10 років, що до цього року понад 100 тисяч чорнобильців реально оздоровлюються завдяки гарантованим державою безкоштовним путівкам. Для цього з бюджету виділялося майже 400 мільйонів гривень».
Крім цього, Кабмін на власний розсуд встановлюватиме щомісячну додаткову пенсію інвалідам (а також дітям-інвалідам і хворим на променеву хворобу) залежно від групи (до цього було прописано, що вона має становити 50-75% мінімальної пенсії за віком).
А також визначатиме розмір допомоги сім’ям, що проживають на територіях радіоактивного забруднення та мають дітей віком від 7 до 16 років (дотепер було чітко прописано, що її отримують у подвійному розмірі).
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую