ye-logo.v1.2

Вартість проїзду в Хмельницькому може змінитися в два етапи

Суспільство 4344
Валідатори, які зараз є в хмельнциький тролейбусах, також мають працювати в автоматизованій системі обліку оплати проїзду
Валідатори, які зараз є в хмельнциький тролейбусах, також мають працювати в автоматизованій системі обліку оплати проїзду. Фото: з архіву

Вперше, ймовірно, з вересня, вдруге – після провадження електронного квитка.

У Хмельницькому оголосили конкурс на провадження електронного квитка. Положення про конкурс було прийнято ще 9 серпня на засідання виконавчого комітету Хмельницької міської ради. Оголошення ж з’явилося сьогодні, 16 серпня. І все це в майбутньому може вплинути на вартість проїзду в громадському транспорті. Як, що і саме?

Міська рада ще раніше оприлюднила проект регуляторного акту «Про встановлення тарифів на транспортні послуги по перевезенню пасажирів в місті Хмельницькому у міському пасажирському транспорті загального користування». Він навіть пройшов громадське обговорення. І тепер слово за виконкомом. А що в тому проекті?

Зміна вартості проїзду, по суті, в два етапи. Отож, проектом передбачено встановити вартість проїзду в тролейбусах 3,5 гривні (нині 2,5 гривні). А в автобусах (маршрутках також) – 5 гривень (замість 4 діючих).

Але й інші тарифи, які пропонують встановити «у разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду». Тобто, коли запрацює е-квиток. Отож, у тролейбусах для власників електронного квитка 3 гривні, а за готівку – на гривню дорожче. В автобусах – 5 гривень з електронним квитком та 6 гривень за готівку.

Отож, ті, хто розраховуватиметься готівкою будуть платити, в порівнянні з нинішніми тарифами на 1,5 гривні більше в тролейбусі та на 2 гривні в автобусі. Утім, за умови, що виконком затвердить саме ці тарифи, які, як йдеться в проекті рішення, вступають у дію з першого вересня.

«Щоб вони набрали чинності з першого вересня, потрібно, щоб їх розглянув виконавчий комітет Хмельницької міської ради, - каже заступник міського голови Хмельницького Андрій Бондаренко. – Але чи розглядатиме виконком це питання до того часу, мені невідомо».

Невідомо Андрію Євгеновичу й те, коли ж все таки запрацює система е-квитка в транспорті. «Лише завтра ми починаємо прийом документів від інвесторів для участі в конкурсі, - пояснює пан Бондаренко вже як голова конкурсної комісії. – Прийом документів триватиме до 7 вересня, а переможця маємо оголосити до 12 вересня. Пріорітет надаватиметься тому, хто запропонує менший відсоток з виручки перевізників та найменші терміни для провадження системи».

Нагадаємо, з міського бюджету на провадження електронного квитка гроші не витрачатимуть. Весь транспорт відповідною технікою має обладнати переможець конкурсу, який потім отримувати з кожного проданого квитка певний відсоток.

«Навіть припустити не можу, коли запрацює така система. Потрібно хоча б бачити пропозиції учасників конкурсу, але раніше 12 вересня ми їх не побачимо, - продовжує Андрій Бондаренко. – Слід розуміти, що це дещо тривалий процес, адже потрібно буде обладнати тисячу машин валідаторами, виготовити картки для проїзду тощо. І все це за рахунок переможця конкурса».

Коли ж електронний квиток запустять у Хмельницькому, тоді й зміниться ціна проїзду в транспорті. Вдруге. Щоправда, поки що й в вперше в цьому році вона не змінювалися. Але вже наступного тижня має відбутися виконком, який, не виключено, що і розгляне цей проект рішення.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую